Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki bringázott már első rendű...

Ki bringázott már első rendű főútjaink egyikén?

Figyelt kérdés

Én tegnap muszájból kb.4 km-t ha mentem, de ez alatt minden 2.-3.-autós a sávjából akkor nem ment át 80-90-nél a szemköztibe amikor senki sem jött..

Ja és mielőtt egy okos azt írná ott nem lehet, az lapozza át a jogszabályokat.


Az érdekelne ti mit tapasztaltatok?



2022. júl. 4. 16:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Igazi gyökerek, én autóból is ezt látom, hogy mindenki el akarja sodorni a biciklist.
2022. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
egyszer mentem egy keveset a nyolcason, de annyi halálközeli élményem volt, hogy nem próbálkoztam többet
2022. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Na a 8-ast nem csodálom.

Ott aztán mennek 90-nél 120-150-eket (még a 2×1-es szakaszon is), azt asszem a 84 tudja überelnj csak nyári hétvégi napokon...

2022. júl. 4. 18:42
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

"Ja és mielőtt egy okos azt írná ott nem lehet, az lapozza át a jogszabályokat"

Hát, felénk az elsőrendű főúton kint van egy tábla minden kereszteződés után, piros karika benne egy fekete biciklivel, a főutak többségén kint van ez a jelzés. Nem véletlenül tiltják sok helyen táblával, mert a nagy sebességkülönbség miatt balesetveszéles.

2022. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sokszor mentem már rajtuk. 1, 2, 6, 7, 41, 43, de van még több is.


Őszintén szólva én nem tapasztaltam rosszabb morált, mint a mellékutakon. Belefutottam már agyhalottakba, de ugyanez igaz más utakra is.


Sőt, bizonyos esetekben jobb választás lehet egy főút, mint egy mellékút. Az 1111-es utat pl. hétvégente ellepik az agyhalott pesti sofőrök, akik a Dobogókőre mennek kirándulni (értsd: a parkoloban leállítják a kocsit, 500 méter séta, kaja, majd irány haza). Ha épp nem akarok szintezni, akkor inkább a nagyjából párhuzamos 10-es főutat választom, ott jobb a helyzet.

2022. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

A 84es törvény az utak forgalomszabályozásáról tiltja alapból első rendű főúton a kerékpározást. Másodrendű főúton letiltható, harmadrendűn szabad.


Szerintem itt neked kell utána nézni pár dolognak...

2022. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
#3, mondjuk a 8-ason és a 84-esen is tilos bicajozni....
2022. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#6 nem jogász vagyok, hogy tudjam a törvényeket fejből a 84-es sz. főútra gondoltam.


#7 nem járok arra gyakran, de erősen kétlem, hogy az említett utak teljes egészén kint van mindenhol a tiltás. Autópályát leszámítva nincs ilyen szabály...azért írtam azokat mert ott tudom mennyibe veszik a 90-et. Nem a kerékpározás miatt.

tudtam én felesleges itt kérdezni ilyet. Mert a válaszolók fele biciklin sem ül és nem tudja, hogy van ahol elkerülhetetlen a főút. Max hatalmas kerülővel v. földúton..

2022. júl. 4. 21:35
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
1-es úton Budaörs és Biatorbágy között 2 éve, amikor mentünk le a Balatonra. A 7-esen már keményebb lett volna lemenni végig. Én egyébként visszapillantótükör párti vagyok, ilyenkor pl. életet menthet. Lehet kapni kormányba szerelhető, befordíthatót is..
2022. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

#6

Autópályán, és táblával jelzett autóúton tilos a bringázás, de ott is indirekt tiltással: nincs meg a minimum sebesség.


Ilyen nincs a törvényben (KRESZ), amit te írsz.


#8


A 8-as út a sok becsatlakozó út miatt nem autóút, de végig van táblázva az összes csatlakozásnál a bringával behajtani tilos. Ahol nincs, ott már korábban a becsatlakozó úton van jelezve. Egyébként a nagy részén 110 a sebességkorlát.


Ilyen tábla tiltja az összes helyen a ráhajtást:

[link]

Ha esetleg valamelyik becsatlakozó útnál nincs kirakva, az a közútkezelő mulasztása.

2022. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!