Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tehetnék még azért, hogy...

Mit tehetnék még azért, hogy ne üssenek el?

Figyelt kérdés

Elèg gyakran kerülök necces helyzetekbe, többször is volt hogy rendesen el kellett ugranom az autó, motor, teherautó stb stb elől… úgy érzem mindent megteszek de nem érzem biztonságosnak egyszerűen a közlekedést. 😕


Amiket csinálok:

- a járdán/zebrán megyek, ha van ilyen - sajnos a falunkban nem igazán vannak ilyenek, de máshol se segít, többször is volt hogy lámpás(!) zebrán gázoltak el majdnem, illetve járdán sétálva volt hogy konkrétan nekem jött a teherautó, szerencsére csak tükörrel vágott vállon, nem sodort el de ez a szerencsén múlt (bár

pár napig fájt)

- ha nincs járda akkor az út szélén megyek, ha látom hogy gyorsan jön valaki akkor akár le is megyek az útról és a fűben várom meg hogy elmenjen, bár ez pl szakadó esőben nem kellemes

- nem mászkálok “rejtőszínben”, a táskámon van fényvisszaverős rész

- nem hallgatok zenét fülhallgatóval az utcán

- sokszor nézek körbe (egyenesen a járdán haladva is)

- nem ugrok az útra tereptárgyak mögül

- ha lehetséges, akkor próbálok olyan útvonalat választani ahol ritkább/lassabb a forgalom

- tanultam kreszt (van jogsim)

- próbálom figyelni a másik közlekedő arcát, hogy észrevett-e, lát-e engem

Az nem én voltam de most hétvégén szegény bringás korláttal elválasztott külön bicikliúton ment az árpád hídon, és így is megölték… vagy a múltkor a villamosmegállóban várakozó fiatal nőt. (megállókban pedig nem tudok mindig éber készültségben lenni, van hogy nézem a menetrendet, útvonaltervet, stb)


Mit tehetnék még, hogy nagyobb biztonságban lehessek? Hogy előzhetném meg hogy baleset érjen?


2023. júl. 5. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, hogy folyamatosan figyeled a környezeted.
2023. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha zebrán méssz át akkor inkább várd meg míg az autók lassítanak. Ha jön autó akkor inkább mindig menj le az útról, vagy haladj végig a fűben, és ezzel biztos hogy elütni se fognak, meg elsodorni se ha gyorsan jön autó. Ne vedd bántásnak, de hogyhogy többször majdnem elütöttek? Ha tényleg többször megtörtént akkor lehet te csinálsz valamit rosszul pl az úton átkelésnél. De nem biztos.
2023. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Hát legutóbb pl lámpás zebrán zöldre váltott a lámpa a gyalogosnak (4 vagy 6 sávos úton, erre már nem emlékszem de széles út, idő átérni) KÖRÜLNÉZTEM majd elindultam a tömeggel, kb 1-2 sávon kelhettünk àt mikor megjelent egy autós száguldva a zebra + neki szóló piros lámpa felé, lassítás nélkül. Az átkelő gyalogosok közül többen is félre kellett hogy ugorjunk. Nem tudom mit tehettünk volna még, nekünk volt zöld ÉS az úttestre való lelépéskor még nem jött semmi.

A munkahelyem utcájában a járda nem különül el szintben az úttesttől, csak más a burkolat, teljesen bevett gyakorlat a járdára húzódva kikerülni valamit stb, ami rendben is lenne ha nem lenne ott épp gyalogos.

2023. júl. 5. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 Nálam csak ebben az évben többször megesett, hogy szándékosan próbáltak "rám ijeszteni" a sofőrök.


Volt, hogy kirándulás közben településre érve a bal oldalon mentem. A mögülem érkező pedig konkrétan áttért a szembe sávba hogy rám húzza a kocsit.


Nem tudom miért tette, nem tettem semmit, oda se néztem mivel hátulról érkezett a túlsó oldalon.


De saját lakásom előtt is hasonló. Keltem át az úton, jött a versenyző aki vagy 80-al átjött a szembe sávba mert jó bulinak tartotta, hogy rám ijesszen.


Direkt gyorsított, utolsó pillanatban még felém rántotta az autót majdnem padkát fogott éppen csak fel tudtam lépni a járdára.

2023. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Költözz egy kultúráltabb országba.
2023. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
#5 Pl. olyanba, ahol le tudják írni helyesen, hogy kulturált.
2023. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Vegyél már egy k#rva autót.
2023. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell figyelni.

Engem ütöttek már el, nem kellemes érzés... Óriási fájdalom, szédülés, fülcsengés majd elájultam... Közben úgy álmodtam mintha otthon az ágyamban aludnék és legközelebb már mire úgy igazán magamhoz tértem másnap hajnali 2 óra volt és nem értettem mi történik mert láttam, hogy ott állnak előttem az emberek de nem hallottam, hogy beszélnek, azt hittem meghaltam.


1 hét kellett mire rendeződött a hallásom és megszűnt a homályos látás. Utána 4 hónapig kerekesszék.

2023. júl. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

“ Volt, hogy kirándulás közben településre érve a bal oldalon mentem. A mögülem érkező pedig konkrétan áttért a szembe sávba hogy rám húzza a kocsit.”


Igen, ez többször is megtörtént már. :(

2023. júl. 6. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!