Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem jól becsülöm meg a szembe...

Nem jól becsülöm meg a szembe jövő sebességét néha ez nagy gáz?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve vezetek lassan minden nap. Viszont néha még vannak ezzel gondjaim. Mármint gondom nem volt belőle ugyanis pont az óvatosabb kategória vagyok, de van, hogy simán ki tudnám előzni a lassú járművet/kerékpárost, viszont első reakcióként közelinek érzem a szemből jövőt, holott messze van még. Vagy, lassabban jön mint 90, és én mindig arra számolok, hogy 90-el jön 90-es szakaszon. Hogyan fejleszthetném ezt a dolgot? Köszi a segítséget.
2023. júl. 12. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik veszélyforrás, hogy a szemben jövő sebességét nagyon nehéz megítélni, és néha súlyos tévedések lehetnek belőle. Kezdetben csak azt látod, hogy lassan, de növekszik. Olyan 50-60 méter távolságból már jobban megbecsülhető. Persze nincs éles határ. Az oldal irányú mozgással sokkal könnyebb a helyzet.

Nem gáz, mindenkivel így van. Azzal is aki tagadja. Fejleszteni nem kell, a gyakorlat önmagától meghozza azt a rutint, amit már biztonságoshoz közeli helyzetértékelésnek lehet tekinteni.

Alapszabály, hogy kétséges helyzetekben a biztonságosabbat kell választani. Ha nem vagy biztos pl. az előzésben, akkor maradsz. Abból még nem lett baleset.

2023. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koaxk Ábel ***** válasza:
87%

Ezt tudatosan nem tudod fejleszteni, sok-sok km-et levezetsz és egyszerűen érezni fogod.


Másrészt ezek a távolságok sincsenek kőbe vésve, teljesen más egy 80 lóerős autóval előzni mint egy 300 lóerőssel.


Én azt mondom, akkor előzz amikor úgy érzed számodra biztonságos, minden más lényegtelen. Ha lesz mögötted olyan aki többszáz lóerős kocsival ugyanazt az előzési távot 3x röhögve megteszi az legyen az ő baja, vagy majd ő azt megoldja és előzzön akkor több járművet.


Első a biztonság! Fiatalabb suhanc koromban, szerintem lehet én már meghaltam volna 1-2 előzésnél amikor farkasszemet néztem egy szembejövővel mire befejeztem az előzést. Ma már ilyen hülyeséget nem csinálnék, pedig egy dinamikus sportkocsim van, bőven millió feletti levezetett km-em, és 22 év rutinom, de így is bőven ráhagyással előzök.

2023. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy biztos abban, hogy biztonságosan tudsz előzni, ne előzz. Nagyon veszélyes az, ha nem tudod befejezni az előzést, inkább akkor ne előzz. Az érzékelés pedig idővel fog jönni. A szemből érkező járművek sebességét csak úgy tudod meghatározni, ha több másodpercig figyeled mennyit halad feléd egy bizonyos idő alatt, ezért nehéz meghatározni a szemből érkező sebességét. Nem csak neked nehéz ezt meghatározni.
2023. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!