Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor van nagy gáz piroson...

Mikor van nagy gáz piroson áthajtásért?

Figyelt kérdés

Sokszor megyek gyorsabban mondjuk 70 es tábla, és megyek 65-tel. És látom, hogy vált. Még sárga, de nagyot kellene fékeznem, hogy m,egálljak. ilyenkor még átmegyek.

A kocsi hátulja szerintem már piropsban van.

Mikor van nagy gáz ha ilyet csinálok?

Amíg nem jön belém senki, és nem ütök el senkit, addig nincs akkora gáz?

Max kapok egy büntetést, mert lefényképezett egy rendőr?



2013. jún. 12. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen, max kapsz egy büntetést, ami jelen esetben 100.000 Ft. Szerintem az elég nagy gáz.
2013. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
50e, de ez már sárgánál is áll. Engem is érdekelne, hol az a határ, ahol még meg kell állni. Mert ugye ha akkor sárgul, amikor még éppen látom a lámpát, belesatuzok, akkor már a zebrán/kereszteződésben állok meg...
2013. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

A határ ott van, ahol a vészfékezés nélkül, biztonságosan még meg tudsz állni. Az, hogy a fejed felett vált a lámpa, nem piros áthajtás. De a sárgán sem, ha a fékutad hosszabb, mint ahol meg kellene állnod. Ezekben az esetekben fel sem merül a büntetés.

A 100 ezer akkor van, ha már pirosan érkezel, sárgán gyorsítasz, fékezés helyett. Három felvételnek kell készülnie, egy fotó semmit nem bizonyít.

2013. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

"vszfékezés nélkül, biztonságosan még meg tudsz állni".

Ez akkora gyökérség. Én azt mondom hogy már nem tudtam volna megállni, de a két rendőr meg tutira az fogja mondani hogy még meg tudtam volna. Tiszta szégyen hogy a sárgáért is jár a büntetés, mikor a sárga arra van hogy figyelmeztessen a pirosra. Annyira a pénzbeszedésről szól az egész hogy én szégyenlem magam a szabályt alkotók helyett is.

2013. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Jó, akkor leírom még egyszer. A bizonyításhoz három (há, á, er, o, em), azaz kettőnél több, négynél kevesebb felvétel kell.

A három képet összevetve egyértelműen meg lehet állapítani, hogy szabályos volt-e még az áthajtás, vagy sem.

Pénzbeszedés? Lehet. De még így is túl sokan mennek át a piroson. Nem a narancson! Pont amikor az előző válaszomat írtam, csattant az ablakunk alatt két autó. Persze piroson áthajtás miatt.

2013. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nem kell leírnod mégegyszer. Az hogy a sárgáért jár a csekk az arra van hogy a rendőrnek több lehetősége legyen büntetni, mert az hogy biztonságosan meg tudott volna-e állni az baromira relatív. Régebben a pirosért büntettek, és oda elég volt egyetlen fénykép is. És nem az utólagos megítélésen múlott a büntetés, hanem ott volt a képen egyértelműen hogy az autó a piros lámpánál ment át.
2013. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Akkor lenne jogos ha a sárgára is figyelmeztetne valami lámpa. Mondjuk kék. De idővel a kékért is büntetnének, és arra is be kellene vezetni egy előrejelző lámpát stb stb stb.
2013. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

"Tiszta szégyen hogy a sárgáért is jár a büntetés, mikor a sárga arra van hogy figyelmeztessen a pirosra."


Amennyire tévedsz, a sárgánál is meg kell állni, kive, ha fékúton belül váltott át, de akkor még jóval a piros előtt átérsz.

2013. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Előbb - utóbb a zöldért is büntetni fognak, az már majdnem sárga, s kész a baj. Tapasztalt sofőrök tudják, sok helyzetből érdemesebb gázzal kivágni magunkat, mint fékezgetni. Évtizedekig megvoltunk, a piros tilos - ezt senki nem vitatja - a sárga pedig vagy - vagy. Most megtalálták a módját, s büntetnek érte. De csak lássak olyat, hogy üres kamionnal megyek, rendőrautó a seggemben, és vált a lámpa...Öt tengely féktárcsáiba harap a légfék.
2013. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

HakapesziM válasza:


Volt egy rádiójáték régebben ilyen rendőrszívatásról. Pont így, ahogy írod. Meg is ölt a pofa két rendőrt. Aztán magát is. Sok sikert!

2013. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!