Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondják, hogy Magyarorsz...

Miért mondják, hogy Magyarországon rossz a közlekedési morál?

Figyelt kérdés
Jártatok már ti Olaszországban, Görögországban, Szerbiában, Törökországban, Macedóniában, stb.? Na ezeken a helyeken rossz. Ezekhez képest Magyarországon nagyon is jó. Olaszországban, mikor voltam, megfigyeltem, hogy az autók 80 százaléka sérült volt. Emellett a dudát úgy használják, mintha kötelező lenne. Akkor is nyomják, ha nincs semmi, szimplán csak így jelzi például a motoros egy utcában, hogy érkezik, ne forduljon ki senki eléje. Görögországban, ha nem azonnal indulsz a zöld jelzésnél, már nyomják is a dudát. Emellett összevissza közlekednek. Meg még a többi ország, ahol száguldoznak, agresszívak.

2023. júl. 26. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért mondják? Mert talán így van?
2023. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Oké, akkor most hasonlìtsd a nyugati országokhoz.
2023. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert Magyarországon az orruknál sem látnak távolabb az emberek, emellett nemzeti sport a depizés. Ha nem gondolod úgy, hogy mindig mindenben nekünk a legszarabb, nem számítasz embernek.
2023. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert vannak helyek ahol rosszabb, még itthon is rossz.
2023. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát azért Ukrajnában is érdekes volt vezetni.
2023. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jártam ezeken a helyeken és semmi bajom nem volt a görög, olasz, spanyol, francia közlekedéssel. Attól hogy azt látod magasról tesznek az egészre még nem törekednek arra hogy megöljenek vagy betartsanak a másiknak.


Itthon pontosan az utóbbi kettő van mert a világát nem tudja csak azokat a szabályokat tartja be amikhez hozzászokott nem amik vannak. Rengeteg az önkéntes rendőr illetve a rutintalan vezetők nem beszélve a felesleges udvariaskodásról.

2023. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert Németországhoz, Ausztriához, Dániához, stb.. képest tapló módjára vezet a magyar. Nem enged be, nem segíti a besorolásod, beáll a kereszteződésbe. A feszültségét az autóban vezeti le.
2023. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A déli országokban attól, hogy nem vigyáznak az autókra, meg lexarják a szabályokat, még nem megy állandóan a szándékos gec1skedés, meg az önkéntes rendőrködés.

Pl. még csak Magyarországon láttam olyat hogy az autós direkt felgyorsít, hogy ledudálhassa azt a gyalogost, aki nem a zebrán megy át.

2023. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt. Most attól, hogy elmondod, hogy máshol szarabb, itthon jobb lesz? Nem, ugyanúgy szar lesz.
2023. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszok legalább nem idegbetegek, mint a magyarok, hiába mediterrán nép. A duda meg nem mindenhol ugyanazt jelenti, Oroszországban kb krvaanyázással egyenértékű, nálunk úgy értelmezik sokan, hogy leköcsögözték őket, Ázsiában meg pl annyit jelent, hogy itt vagyok.
2023. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!