Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fogyasztás szempontjából...

Fogyasztás szempontjából mennyit jelent, ha keskenyebb gumit teszek fel az autóra?

Figyelt kérdés
Pld. 195/65 R15 helyett 185/65 R15 , fogyasztása jelenleg 9 liter. Téliguminál jobb ha keskenyebb mint a nyári?
2010. okt. 14. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Télen elvileg jobb lenne a szélesebb, m nagyobb felületen érintkezik ezálltal jobban tapad. Fogyasztás csak annyira változik, h észre se lehet venni :P
2010. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Télen elvileg jobb lenne a szélesebb, m nagyobb felületen érintkezik ezálltal jobban tapad. "


Télen ponthogy jobb a keskenyebb, észlény.

2010. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mindig elkél a széles gumi mivel nagyobb felületen tapad, csak előbb fekszik fel a tócsára.

én ha megtehetném hogy mindig cserélgetem akkor télen 185/xy mennék esőbe 175/xy nyáron száraz uton 215/xy


bár sok függ a mintázattól állapottól felfüggesztéstől...nem lehet ezt igy megmondani mert minden autónak más a jó

2010. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
viszont azt nem értem meg aki 155 körüli gumikkal szaladgál. oké kisautó meg minden de azért akkor is...
2010. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!