Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tesztek ha autópályán kap...

Mit tesztek ha autópályán kap el a jégeső?

Figyelt kérdés
Vagy forgalmasabb útszakaszon, lakott területen kívül.
2023. júl. 29. 13:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Megázok.
2023. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lelassítottam ilyenkor, újabban volt, hogy kiálltam benzinkútnál, máskor mellékútra fordultam. Nem az a baj, hogy én nem látok, hanem az, hogy más sem, és sajnos már nem bízom a többi autós odafigyelésében.
2023. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
100%
Mi félreálltunk. 2x volt nemrég hogy olyan szögből esett az eső hogy semmit se lehetett látni, hiába az ablaktörlő. Mi nem kockáztattunk.
2023. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én konkrétan jégesőről beszélek.
2023. júl. 29. 14:23
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Megállni és lehúzodni. Mást úgy sem tudsz.
2023. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%
Ellenőrzöm, hogy a casco kiterjed-e elemi kárra. Azaz gyakorlatilag semmit. Max. kicsit lassítok. Ha elég nagyszemű a jég, úgyis szétveri az autót álló helyzetben is, ha meg nem túl nagy akkor nem lesz baj menet közben sem. Hacsak nem tudok gyorsan fedett helyre menekülni (mondjuk benzinkút), akkor nyílt terepen megállni nem látom értelmét. Pályán meg nem is nagyon lehet, a leállósáv nem opció, mire meg elérsz a következő lehajtóig, addigra úgyis régen ronggyá vert a jég. Szóval semmit, mert nem lehet mit csinálni.
2023. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
De lehet. Van jégeső elleni fólia meg ilyen védő genyó több fajta is. Vagy felfújhatós vagy ki van párnázva.
2023. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
De amúgy hivatalosan mi a teendő, ha egy autópályán elkap a jég? Bocsi, nagyon friss a jogsim, és az oktatóval nem beszéltünk ilyenekről. Szeretnék felkészült lenni ilyen helyzetekre is. Veszek majd védőt rá, és beteszem a csomagtartóba. Csak mivel sosem voltam még ilyen szituban, nem tudom, hhogy mmelyik opció a legbiztonságosabb. Megállni, az autópályán nem tűnik annak, de továbbmenni sem. Tudom, ez helyzetfüggő is, meg függ attól is milyen nagyok a jégdarabok, de csak van valami protokoll ilyenekre is. Vagy nincs?
2023. júl. 29. 15:12
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

A hivatalos "protokoll" erre, hogy a körülményekhez képest vezetsz.

Nem kell jégeső, elég egy intenzív vihar, sokan megállnak. Autópályán könnyebb is a helyzet, megállsz a leálló sávban (elakadás jelző menjen).


Jégesőt, vagy más extrém időjárást nagyjából tudnak amúgy előre jelezni. Dönthetsz úgy is, hogy nem indulsz el kocsival.


Ha mégis elver a jég, az a szívás kategória, függetlenül hogy autópályán mész, vagy otthon áll az udvarban a kocsi.

2023. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkap, elég 5 perc, addig fel sem tudod tenni a fóliát. Legyen casco, ennyi. És fő a biztonság. Ha tudsz, keress fedett bmilyen helyet, nálunk pl. társasházak közötti kapualjakba is beállnak
2023. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!