Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyünk, ha valaki az...

Mit tegyünk, ha valaki az autópályán, belsőben döcög?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran találkozom szembe ezzel a kérdéssel, és a válaszok eléggé változók.


Adott egy kétsávos autópálya, ahol a belső sávban, valaki 90-100-al halad. Te haladsz a külsőben a megengedett legnagyobb sebességgel (legyen az alap 130). Szeretnél haladni, de a belsőben közlekedő illető nem húzódik ki a külsőbe.

Ilyenkor több válasz szokott elhangzani:


1. Jobbra tartás van, ezért haladok a külsőben, és elmegyek mellette, mert ugyan nem előzünk jobbról, de én csak beértem.

2. Bemegyek a belsőbe mögé, és anélkül, hogy rányomulnék várom, még észhez tér, és lehúzódik, vagy eléri az útvonalát.

3. Maradok kívül, de nem megyek el mellette, tartom a tempóját, amíg el nem érkezik oda, hogy sávot váltson, mert jobbról nem előzünk.

4. Mögé megyek, és villogással jelzem, hogy meg akarom előzni, mert jobbról előzni tahóság.

5. Egyéb.


Ezek a válaszok a leggyakrabbak, de mindig vitákat szülnek, mert "jobbra tartás van", vagy "jobbról előzni bunkóság".


Egyik kérdés: Melyik helyzet a legmegfelelőbb, figyelmesség, erkölcsiség nézőpontjából, és írott szabály szempontjából. Ha rendőr meglátja a szituációt, akkor ki kaphat érte?


Másik kérdés: Ti mit tesztek/tennétek ebben a helyzetben, és kinek adtok igazat?


Főleg érvekre vagyok kíváncsi.



2023. aug. 1. 10:27
A kérdező szavazást indított:
1. Beérem jobbról, megengedett sebességgel. (Jobbra tartás)
2. Haladok mögötte, jelzés nélkül, követési távolságot betartva. (Csak balról előzünk)
3. Kívül maradok, de nem megyek el mellette. (Csak balról előzünk)
4. Mögötte megyek, féktávolságot betarta, de villogással jelzem az előzési szándékom. (Csak balról előzünk)
5. Egyéb. Lentebb kifejtem.
31 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
59%
Nekimegyek durcába hátulról. Csak már rég nem vezettem mert eltiltottak mint a közügyektől.
2023. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
29%
Jobbról kielőzni aztán büntetőfék.
2023. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 MGéza ***** válasza:
90%

Elhaladás, jobbról előzés nem ugyanaz, gyakran leveril az emberek a kettőt. Jobbról előzni tilos, mert balesetveszélyes. A KRESZ egy kivételt ismert, ez pedig a bekanyarodási szándékát már jelzett, balra húzódott jármű melletti elhaladás ha biztonságos oldaltáv tartható vagy erre külön sávja van.

Tehát ne előzd meg jobbról, mert esetleg nem számít rád és bumm...

2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%
Miből gondolod, hogy most nem ugyanazok a válaszok jönnek majd, mint a többi ugyanilyen kérdésnél?
2023. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
68%
Mögötte tartod a követési távolságot majd bal indexszel jelzed az előzési szándékot. Ha nem kapcsol az illető akkor villogni. Ha úgy sem akkkor duda. Ha még akkor is suta akkor óvatosan jobbról.
2023. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
6%

"Szeretnél haladni"


És ki akadályoz, te fogyatékos? Ő a belső sávban megy, te meg a külsőben.


Egyébként ez a mese-mese-mátka, hogy autópályán a belsőben megy valaki 90-100-zal mikor nem előz és külső sáv üres. Ilyen SOHA SEHOL NINCS!

2023. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
62%
bal hátsó kerekét kell kilőni
2023. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
A külsőben elhaladok mellette úgy, hogy a lehető legrövidebb időt töltöm mellette, mert az ilyen bamba marha gondol egyet és F1-pilóta módjára átrántja a külsőbe. Ezt elősegíti a 30-40km/h sebességkülönbség, szóval gond egy szál se.
2023. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nincs időm arra, hogy kísérgessem, amíg észhez tér. Úgyhogy megelőzöm jobbról, aztán tőlem mehet Nagykanizsáig a belső sávban.
2023. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, remélem nincs jogosítványod, mert nagy gáz, ha ennyi érzéked nincs a közlekedéshez és közben autót vezetsz.
2023. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!