Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Háromsávos autópályán jobbra...

Fcityzen kérdése:

Háromsávos autópályán jobbra két szabad sáv, mégis a belsőben halad 110-120-as tempóval. Mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 21:07
A kérdező szavazást indított:
Hosszabb menetidővel kell számolni. Ma ez teljesen természetes.
Villogok, mint állat, ez be szokott jönni.
Letolom, megtartva a biztonságos 19 cm követési távolságot. Hamar belátja, hogy ez így egészségtelen.
Jobbról előzöm min. 130-cal a szélsőben, megtartva a középső sávot, hátha felébred.
Lefilmezem, és beküldöm a rendőrségre.
Még élni szeretnék, nem közlekedek autópályán.
Csak vonat. Ritkábban kell előzni.
A busz a tuti.
11 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem veszi észre magát rövid úton, akkor megelőzöm jobbról.

Nem trabanttal megyek, ritkán felejtik magukat bent előttem az emberek.

Nem tolom le, nem villogok, nem indexelek balra. Megyek mögötte viszonylag közel, de biztonságos távolságban. Aztán ha van olyan hely, ahol könnyedén meg tudom előzni, de nem veszi észre magát és nem megy ki, akkor majd én.

2023. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Én ebből hosszú ideje nem csinálok problémát: nem villogok, nem dudálok, semmi értelme, hanem elmegyek mellette jobbról és kész. Eközben azért figyelem nehogy a középsőből kijöjjön elém a külsőbe de nem fogok folyton 2x2 sávot váltani a barmok végett.


Én ahogy észre vettem a többség aki bent marad direkt csinálja mert amikor közelebb érsz hozzá jobbról akkor érdekes módon ki tud sorolni eléd.


Ezeket kellene büntetni nem azt aki 160nal mer menni.

2023. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én notórius jobbra tartó vagyok. Így ilyenkor is jobbra tartok, csak közben véletlenül elhaladok mellette. :)
2023. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Befejezem az előzést, és visszatérek jobbra.


Ha a belsőben ragadt valaki, és lassabb nálam, elmegyek mellette óvatosan.

2023. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért találta ki a rendőrség, hogy a jobbról mellette elhaladás már nem jobbról előzés, csak az a jobbról előzés, ha mögüle egy kis lyukba kimész jobbra, aztán vissza is sorolsz. Mivel azt írod, hogy két sáv is teljesen üres, természetesen nem kérdés, hogy a legszélsőben haladsz, aztán majd elmész mellette.


A jobbról előzéssel amúgy óvatosan, múltkor 2x2 sávos úton az utánfutós román nem vette észre magát, kimentem a külsőbe, és ahogy a jármű orra az ő fenekével egy vonalba ért, elkezdett index nélkül kisorolni, akkor jött meg az esze, majdnem balesetet okozva.

2023. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ezt úgy hívják, hogy szabályos, csak így tovább. :) Édesapám azt tanította, hogy ha felmerül a kérdés az ember fejében, ki kéne-e sorolni, akkor már rég kint van a helyünk. Én amikor a szinte üres M4-en 180-nal megyek végig, akkor is kisorolok két autó között arra a 30 másodpercre, amíg utolérem a következőt. Csak nagyon sokan sorozatos előzésnek titulálnak már mindent.
2023. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

" csak az a jobbról előzés, ha mögüle egy kis lyukba kimész jobbra, aztán vissza is sorolsz"


Akkor már csak azt kellene definiálni, hogy a visszasorolás tiltása meddig érvényes. Ha azonnal, akkor előzés lenne, de ha megyek pl. 20 másodpercet a másik sávban, és aztán sorolok vissza, akkor már nem számítana annak?

2023. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#7



Tök egyszerű: előzől, visszasorolsz. Újra előzől, újra visszasorolsz.

2023. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
#7 Majd ha valaha emiatt megállít a rendőr, akkor kell definiálni. Nyugi, nem fog. Én ma tudtam meg, hogy az is szabálytalan, ha pl. valaki a külső sávban 60-nal megy, és te a gyorsítósávon úgy felgyorsítasz, hogy elé sorolsz be, mögé kéne állítólag.
2023. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

#9


"Én ma tudtam meg, hogy az is szabálytalan, ha pl. valaki a külső sávban 60-nal megy, és te a gyorsítósávon úgy felgyorsítasz, hogy elé sorolsz be, mögé kéne állítólag."


??


Gyorsító sáv elhagyásakor sávot váltasz, elsőbbségadással.

Bevágtál valaki elé, akiről azt hitted 60-al megy, vagy miről van szó?

2023. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!