Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Köbénél a GFB-re a tagsági...

Köbénél a GFB-re a tagsági díj 1800 Ft-ot minden évben kötelező fizetni?

Figyelt kérdés
Régebben kátyú kár alatt futott most tagdíjnak van feltüntetve ezt be kell fizetnem vagy pénz lehúzás?
2023. aug. 2. 10:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

"Tájékoztatjuk, hogy az egyesületi tagság tagdíjfizetési kötelezettséggel jár. A tagdíj mértéke 1800,-Ft/év."


Ezt kötelező befizetnem magán a biztosításon kívül?

Tudom 1 évre lehet nem sok de ha nem kell nem akarom hogy átvágjanak figyelmetlenség miatt

2023. aug. 2. 10:13
 2/11 anonim ***** válasza:
AMikor beszéltél velük akkor mit mondtak?
2023. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mikor?

Alkusznál lett kötve de nem én kötöttem... (bonyolult)

2023. aug. 2. 12:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelező a KGFB-n kívül.


Biztosítónál érdeklődj, mit ad ez a díj, és eldöntöd kell-e.

2023. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Be akartam fizetni és egyből azt az összeget hozza fel amiben benne van a tagsági díj. Nem tudom külön csak a gfb - t fizetni.
2023. aug. 2. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudsz semmit addig ne is köss semmit.
2023. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
te aztán tudsz mindent, látom :D
2023. aug. 7. 13:48
 8/11 bazaltkaroly ***** válasza:

Pedig a 6-os igazat mond. Sose írj alá semmit, amíg nem tudod a körülményeket. Olvasd el, kérdezz. Arc nélküli üzletkötővel ne köttess meg semmit, mert beletehetnek bármilyen rejtett költséget, feltételt, és ha már ott az aláírásod a papíron, akkor nehéz visszalépni, főleg GFB esetében. Keresd fel az alkuszt, és faggasd ki, még akkor is ha ideges lesz. Ez a dolga, ezért kapja a jutalékot, ha nem segít, akkor annyit is ér, te meg keress egy megbízható alkuszt, vagy üzletkötőt.

És ez mindenre igaz. Munkaszerződést sem írsz alá, amíg nem olvastad el a szerződést, lakást sem veszel/bérelsz, ha nem olvastad el.

2023. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Milyen arc nélküli üzletkötővel ???

Normális irodában lett kötve, egy volt osztálytársam anyukájánál, ha ez is annyira lényeges. Csak eddig nem én fizettem. Nem akarok neki írni, hogy mi merre mivel nem most lett kötve. Nem újat akarok kötni 1800 Ft miatt. Szimplán annyi volt a kérdés, hogy ha más is van KÖBE-nél hogy van ez a tagsági díj, évente kell e fizetni. Már olyan régen lett kötve, hogy akinek a nevén volt nem emlékszik, de nem fogom emiatt felhívni a volt o.társam anyját. Szimplán érdekelt, hogy mások befizetik e a tagsági díjat, vagy ez lehúzás.

2023. aug. 8. 11:40
 10/11 bazaltkaroly ***** válasza:

Csak példának hoztam fel.


Jól teszed, hogy kérdezel, de nem jó helyen csinálod.


"Nem akarok neki írni, hogy mi merre mivel nem most lett kötve."

"de nem fogom emiatt felhívni a volt o.társam anyját."


És miért nem? Ő kötötte neked a szerződést, és ő is a szakértője ennek. Nyugodtam hívd fel, nem fogja leharapni a fejed. Nem számít, hogy kinek, a kije, azért bízták meg őt anno, hogy intézzen egy biztosítás a kocsidra, amibe bele tartozik, hogy informáljon rendesen -legyen az regnapi, vagy húsz évvel ezelőtti szerződés. Létezik tagsági díj, de hogy kell-e neked fizetni, és mi lesz ha nem teszed, az biztosító, és szerződésfüggő.


Ha csak egy igen/nem válaszra vársz, akkor azt mondanám, hogy igen, fizesd ki, mert nehogy ezen bukjon meg bármi is. De ha jótanácsot akarsz, akkor továbbra is azt mondom, hívd fel az osztálytársad anyját, és kérd meg, hogy magyarázza el neked a teendőket. Ő egy alkusz, hozzá van szokva, hogy az emberek ilyen ügyekben keresik. Sőt, még lehet, hogy jól is esik neki, hogy bizalommal fordulsz hozzá. Lehet két mondat az egész.

2023. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!