Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sose leszek jó sofőr ha nincs...

Sose leszek jó sofőr ha nincs kellő önbizalmam?

Figyelt kérdés
Friss jogsisként bénázás ami folyamatosan elveszi az önbizalmam. Hiába vannak meg a képességeim, amikor valami kisebb bakit csinálok képes vagyok legalább 2 napig pörögni rajta, pláne ha más is látja annyira kellemetlennek érzem.
2023. aug. 17. 20:20
1 2
 1/11 Nemertem_ válasza:
100%

Bármikor lehetsz jó sofőr csak akarnod kell. Én is voltam már ilyen helyzetben. Csak próbáld meg elfelejteni és nem pörögni rajta. (Gyakorlás teszi a mestert)

Ui.: Persze azért más emberek és a saját életedre is oda kell figyelni. !Ez nem játék!

2023. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem olyan hibákra kell gondolni amivel másokat veszélyeztetnék, akkor gondolkodás nélkül hagynám abba a vezetést. Külső szemmel nem látszik ez, illetve amikor vezetek a-közben sem gondolom túl a dolgokat. Csak itthon magamban veszem elő. Szeretnék mindent jól csinálni, de egyszerűen nem megy mindig minden úgy ahogy akarom
2023. aug. 17. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, senki nem született "jó soförnek", kezdöként mindenki csinált hülyeségeket.

Ahhoz, hogy jó légy, gyakorolni, vezetni kell, idövel menni fog. Föleg, hogy ezek szerint a hibáidat észreveszed, amit rosszul csinálsz, azt legközelebb már nem fogod. Meg a legrutinosabb vezetövel is elöfordulnak kisebb hibák, ez ezzel jár.

2023. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlattal jön majd az önbizalom is.
2023. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még gyakorlott sofőrök is hibaznak.
2023. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van önbizalmam, de még én is ha szerencsétlenkedek, sokat agyalok rajta, igyekszem tanulni belőle.

De ez olyan mint amikor hirtelen eszembe jut, hogy úúú 10 éve micsoda ciki dolgot mondtam és elkap a ptsd, szerintem ez gyakran megesik az emberekkel, nem lehet mindig mindent jól csinálni, engedd el.

2023. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van képességed, de nincs önbizalmad?

Gondolj arra, hogy fordítva rosszabb lenne. Na, ők a "véremben van a vezetés" típusú sofőrök.

2023. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Sofőr ne legyél, max. úrivezető. Amúgy ha két napig pörögsz egy-egy dolgon, az para. És ha nagyon apróságokon, akkor nem viccelek, irány egy jó pszichológus. Ilyet egyszerűen nem tehetsz meg, nem teheted meg azt, hogy nem figyelsz az útra, mert 5 km-rel korábban valami történt, amin még rugózol. 5 másodperc, annyi is sok ezeken rugózni. Nekem is volt ilyen kezdőként, hogy belekezdtem előzésbe, láttam, hogy nem lesz meg, részben rossz felmérés, részben rossz vezetéstechnika miatt. Visszasoroltam. És nem mertem előzni 10 perccel később, amikor minden körülmény adott volt, szerencsére ült mellettem valaki, aki megmondta, hogy "vissza a lóra".


Nem vagy elveszett eset, nem kell aggódni, mert szerintem kezdőként mindenki ilyen valamilyen mértékig, aki nem, azzal nagy bajok vannak. Csak ne. rugózz. rajta. Azt meg úgy tudod elérni, hogy vezetsz, vezetsz, vezetsz, gyakorolsz, és ahányszor észre veszed, hogy rugóznál rajta, átállítod a fejedben, hogy "na, most nem rugózunk, hanem elfelejtjük". Gyakorlatilag átkondicionálod a gondolkodásmódod. Mert hidd el, most még azon rugózol, hogy valamit elrontottál, majd kicsit több rutinnal és önbizalommal azon fogsz rugózni, hogy a másik milyen hülye, és ha még akkor sem kezd az ember semmit ezekkel a gondolatokkal, azokból lesznek az idegbetegek és a büntetőfékezők.

2023. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

25 év vezetés után is ugyanúgy fogsz hibázni ebbe jobb ha beletörődsz.


Ha nem így lenne akkor nem lennének balesetek.

2023. aug. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulsz a hibàdból, nincs veszve semmi. Miilyen hibák ezek?
2023. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!