Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten szándékosan nincs...

Budapesten szándékosan nincs "zöldhullám"?

Figyelt kérdés
Különöse Csepelen, de máshol is tapasztalom, hogyha elöl állok a lámpánál, ahogy vált, azonnal indulok, dinamikusan gyorsítva, de a megengedettet betartva, akkora "vörhenyt kapok" a fejemre a következő lámpánál, hogy attól koldul... Mármint a piros jelzés a vörheny. Mintha úgy lenne kalibrálva, hogy belehajtják az embert a gyorshajtásba, ha zöldnél padlózok, kihúzatom, akkor esetleg átférek a következő lámpa zöldjelzésénél, ha szabályos vagyok, akkor megfog és az egész közlekedésből lesz egy kipufogógázban gazdag értelmetlen tötyörgés. És ezt nem csúcsforgalomra értem, hanem a hajnali kb üres utakra is. Annyira darabos a közlekedés ezzel az örökös, mindenhol megállással. Vagy tényleg egy Porschéval kellene menni mindenhová, nyélgázon?

2023. aug. 19. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem minden lámpás kereszteződés ugyanolyan,van ahol több irányú,van ahol gyalogátkelő van,meg villamos,nem lehet mindenhol beállítani a zöld hullámot.

Legyél nyugodt,és ne kattogd túl a dolgot,mert a végén idegesen balesetet fogsz okozni.Összedől a világ,ha 5 perccel később érsz B-be(?)

2023. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Csepelen pont nincsenek olyan hosszú utak, hogy értelme legyen a zöldhullámnak, ha lenne, akkor máshol akadna meg. Konkrétan Csepelről a Közvágóhíd fele én úgy kapok csak zöldet, hogy még a Soroksári útra balra kanyarodáshoz is zöldre érkezem.
2023. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Változó, van ahol 70-es szakaszon 110-120-nál van zöld hullám...

Egyébként előttem írtkák, ilyenkor nem egyetlen útra kell méretezni, máshol lehet nagyobb gondot okozna.

2023. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Soroksári út is olyan Közvágóhídtől Pesterzsébet határáig, hogy ha megengedett sebességgel mész, zöldhullám, ha nagyon padlózva gyorsulsz, akkor talán még egy pirosat vagy piros-sárgát kifogsz, de ritkán kell lassítanod. Mindkét irányban. Petőfi hídról lehajtva Közvágóhídig azért lehet, hogy kettő pirosat is kapsz, de észben kell tartani, hogy onnan a Nagykörútra is megy forgalom, bár ott én mindig pirosat kapok, mert valószínűleg nem a mai forgalomsűrűségre lett hangolva valamikor régen - vagy éppen akkor lenne zöldhullámom, ha Pest felől érkeznék a Petőfi híd pesti hídfőjéhez, nem Budáról. Sokváltozósak ezek, bízni kell a közlekedésmérnökökben meg az elavultságban. :D (Vidéki nagyvárosok lámpái még mindig úgy működnek, ahogy 30 éve beállították őket, ráadásul nem tudják kezelni a beérkező forgalmat, mert a városban más fennhatósága alá tartozik, mint az országúti lámpák. Budapest legalább ebben kicsit jobban áll, tekintve hogy hatalmas területű, és nem kerületenként egymástól függetlenül találják ki a rendszert.)
2023. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
20%
@3: ahol 110-120-nál zöldhullámod van, ott 55-60-nal is...
2023. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5: Biciklivel biztosan...

Nem, nincs 55-60nál zöldhullám

2023. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
igazából lassan teljesen mindegy, hogy van-e, mert a sok belterjes nyomorult csak a padlógázt meg a satuféket ismeri, hiába van zöldhullám 50-re, előrerohan 80-al aztán megáll, ezzel megakasztja az egész sort maga mögött, hogy esélyük ne legyen elérni a következő zöldet
2023. aug. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
#7 Ez pl. így nem igaz, mert aki csak a padlógázt meg a satuféket ismeri, az ha meg is áll egy pirosnál, ami a te odaérkezésedre TALÁN épp piros-sárga lenne, az a piros-sárgánál is úgy kilő, hogy ha nem az orrod hegyét nézed, épp két pillanatra ha le kell venned a lábad a gázról, és átmész mögötte.
2023. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

#8: dehogy lő ki, én a piros sárgara begurulok 50-el, illetve begurulnék, de fékeznem kell 20-ra, legtöbbször meg is kell állnom.

A "kilövés" egy 50-es repülőrajthot kepest több masodperc kesés, akármilyen penge sofőrnek is érzed magad

2023. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 Én motorozok, szóval nekem nem több másodperc késés. Ha üresben várakoztál a pirosnál, el sem indulsz, mire két lámpával odébb vagyok.
2023. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!