Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan miért akadályozzák...

Sokan miért akadályozzák szándékosan a forgalmat úgy, hogy az 50-re hangolt zöldhullámnál 30-40-el mennek?

Figyelt kérdés
Így pl. 10 lámpán keresztül csak 3-4 részletbe tudnak csak áthaladni, amivel magukon kívül még egy tucat másik autóssal csesznek ki.
2017. máj. 2. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Kerüld ki vagy előzd meg.
2017. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Miért?

Mert nem kaptak még egy méretes sallert egy idegesebb közlekedőtől....

2017. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy az akadályozás szándékos, s nem valami más elfogadható, de általad ismeretlen ok miatt lassú?

Tudod közlekedni az is közlekedhet, aki csak minimálisan alkalmas erre, illetve a járműje sem az igazi, de üzemképes.

Aligha van olyan autós, aki reggel azzal ébred, hogy ma majd a lassú menetemmel jól fel fogok bosszantani mindenkit.


A saller meg bűncselekmény, kedves erről író! Az akadályozás legfeljebb szabálysértés, s nagyon nehéz megítélni, hogy indokolt volt-e, vagy sem.


Elmondom ÉN mikor és miért szoktam lassabban menni a megengedettnél, vagy éppen azon.


Pl. a Fehér úton a Mexikóról a Kerepesire kanyarodva mehetnél 70-nel. De a pillangó utcai lámpa megfog. Még akkor is, ha 30 km/óra sebességgel megyek végig.

Aki nem ismeri a helyet, az gondolhatja, hogy ok nélkül vagyok lassú. Én megállás nélkül tudok gyorsítani a lámpa után, ő akkor már fél perce egy helyben álldogál.

De több olyan budapesti utat tudok mondani neked, ahol tök felesleges gyorsabban, vagy a megengedett sebességen menni, mert úgyis meg kell állni a lámpánál.

Mostanában nem jártam a Szerémin, de az is olyan, ha a megengedett 60 felett megyek (úgy, ahogyan mások teszik körülöttem, akkor állandóan meg kell állni.

Persze telített utakon felveszem a tempót, nem akadályozok, de gyérebb forgalomban a fentiek szerint közlekedem.

Lehet azok a gazfickók is valami megfontolás miatt lassúak, de nem gonoszságból.

2017. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kinek, mikor milyen oka van a cammogásra. A múltkor beszårt a turbóm, hirtelen olyan lett a kocsim menetdinamikája, mint egy 30 éves csuklós Ikarusé. És buktam be sorra a zöldhullámokat, pedig valahogy el kellett jussak a szervízbe. Bocs kérdező, hogy nem hívtam trélert tízezrekért...
2017. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"elfogadható, de általad ismeretlen ok miatt lassú"


Akkor tegye ki az elakadásjelzőt.

2017. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Az elakadásjelző ez esetben megtévesztő lenne.
2017. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

"»elfogadható, de általad ismeretlen ok miatt lassú«


Akkor tegye ki az elakadásjelzőt."


Ha ezt nem viccnek szántad, akkor te mentálisan alkalmatlan vagy a járművezetésre

2017. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és még valami az elakadásjelzőről:

Ha szándékosan, mások bosszantásának szándékával megyek lassan, s bekapcsolom a vészjelzőt, akkor nem is akadályozok? Akkor nem kll kerülgetni? Akkor nyugton maradsz?

2017. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!