Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudom megnézni hogy...

Hogyan tudom megnézni hogy kaptam e bírságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai napon este 8 óra körül lehet hogy bemért egy fix trafi, de nem tudom hogy küldenek e bírságot vagy nem. Kb. 5 km/h-val ha túlléptem a 70et. Hol tudnám lekérdezni? Válaszotokat előre köszi

2023. aug. 26. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A postaládában lesz.
2023. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Majd a postás hozza a csekket.

De ha csak 5-tel lépted túl, akkor valószínűleg semmi nem lesz. 15-tel kellett volna túllépned a 39 ezres csekkhez.

2023. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2023. aug. 27. 07:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A közigazgatási bírsággal sújtottnak iratbetekintési joga van.

Baranya megye, Győr-Moson-Sopron megye, Fejér megye, Komárom-Esztergom megye, Somogy megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye és Zala megye, valamint Budapest területén elkövetett szabálysértés esetén a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Közigazgatási Hatósági Szolgálat (Szombathely) az illetékes, ügyfélszolgálat telefonszáma +36-94/515-230.

Bács-Kiskun megye, Békés megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Heves megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Nógrád és Pest megye területén elkövetett szabálysértés esetén a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Közigazgatási Hatósági Szolgálat (Vásárosnamény) az illetékes, ügyfélszolgálat telefonszáma +36-45/526-000.

Az ügyfélszolgálat munkatársa tájékoztatást ad arról, hogy a lakcíme vagy székhelye szerint illetékes rendőrkapitányságon mely időpontban tekintheti meg az iratokat. Így, ha nem is élsz vele, megtudod, hogy várhatsz bírságot, illetve, ha nincs ilyen bírság, akkor az is kiderül.

Ilyen sebességtúllépés esetén nem valószínű, hogy megbírságolnak, ilyen esetben csak megállítás esetén bírságolnak, mert kiküldött bírság esetén a szabálysértési törvény teljes kimentésre ad lehetőséget.


──────────────────────────────────────────────────────────

2-es!

- 70 km/h-s megengedett legnagyobb sebesség esetén a közigazgatási bírság eléréséhez nem legalább 15 km/h-s, hanem legalább 16 km/h-s túllépés kell. [↓*¹]

- 70 km/h-s megengedett legnagyobb sebesség esetén a legalább 16 km/h-s és legfeljebb 30 km/h-s sebességtúllépés esetén a kötelezően alkalmazandó bírságösszeg 30 ezer Ft. (2023. szeptember 1-től elkövetett szabálysértések esetén emelkedik 39 ezer forintra.) [↓*²]


┌ *¹ „1. melléklet a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelethez

2. A megengedett legnagyobb sebesség 50 km/óra felett 100 km/óra sebességig

a) a megengedett legnagyobb sebesség túllépésének mértéke km/ó-ban 15 km/óra 𝗳𝗲𝗹𝗲𝘁𝘁 30 km/óráig”

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről

[link]


és


„Sebesség: A (RADAR-os) járműsebesség-mérő berendezés által mért haladási sebesség 𝗲𝗴é𝘀𝘇 𝘀𝘇á𝗺𝗼𝗸𝗯𝗮𝗻, kilométer per óra mértékegységben feltüntetve. A pozitív előjel az ellenőrző eszköz irányába haladó (feléje közeledő) járművet, a negatív előjel pedig az eszköztől távolodó járművet jelzi.” ↑

A fix telepítésű Komplex Közlekedési Ellenőrzési Pont (fixKKEP) által készített képfelvételek feliratainak értelmezése

[link]


┌ *² „1. melléklet a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelethez

2. A megengedett legnagyobb sebesség 50 km/óra felett 100 km/óra sebességig

a) a megengedett legnagyobb sebesség túllépésének mértéke km/ó-ban 15 km/óra felett 30 km/óráig: Bírság összege forintban 𝟯𝟬 𝟬𝟬𝟬.

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről 𝟮𝟬𝟮𝟯.𝟬𝟴.𝟯𝟭.-𝗶𝗴 hatályos szövege

[link]


2023. szeptember 1-től elkövetett szabálysértések esetén emelkedik 39 000 Ft-ra:

[link] .38#CI ┘

2023. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam
2023. aug. 28. 14:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!