Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A türelmetlen, dudálgató...

A türelmetlen, dudálgató autóst megbüntetheti a rendőr indokolatlan dudálás miatt?

Figyelt kérdés
Tehát ha például a körforgalomba be akarok hajtani, de úgy ítélem meg, hogy a benne érkező járművek miatt ez nem biztonságos, viszont a mögöttem jövők közül valaki elkezd dudálgatni, és pont a rendőrök szemtanúi az esetnek (tudom erre nagyon kicsi az esély) akkor megbüntethetik a türelmetlen majmot indokolatlan duda használat végett? Tudtommal csak akkor szabad dudálni, ha olyan helyzet áll elő, amiből könnyen baleset lehet.

2023. aug. 30. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2023. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Múltkor volt egy kérdés, ahol a civil autós rendőr pont azért b_szta meg a taxist mert az a tök üres úton a buszsávban villogott meg dudált rá. Persze nyilván a taxisnak állt feljebb.
2023. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Simán mondhatja, hogy csak a balesetveszélyre figyelmeztetett.

Hiszen te magad mondtad, hogy: "úgy ítélem meg, hogy a benne érkező járművek miatt ez nem biztonságos".

2023. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bazaltkaroly ***** válasza:
34%
Elméletben igen, gyakorlatban nem foglalkoznak vele sajnos. Ha mégis megállítják, akkor könnyű kimagyarázni.
2023. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
#4 Nincs mit kimagyarázni rajta, a rendőr döntése, hogy büntet-e vagy sem. Ha úgy látja szabálytalanság történt már írja is a csekket.
2023. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bazaltkaroly ***** válasza:
52%

#5 Igen ez rendőrfüggő is, de a sofőr is bemesélheti, hogy előtte elkezdtek tolatni, és ezért jelzett.

Ez esetben, ha jogosan dudálsz, és olyan rendőrt fogsz ki, akkor sem fogja érdekelni.

2023. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


A kresz szerint "Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."

2023. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Büntetik bizony főleg ha tényleg indokolatlan a dudálás. Egyik haverom jött értem autóval és amint megállt a ház előtt dudált hogy ideért, mert én még a hátsó kertben voltam. De nem nagyon éppen csak egy picit dudált. A rendőr persze itt volt pár háznyira látta is a haver de leszarta. Amikor én kimentem az autóhoz a rendőrt már ott volt előtte felcsapta a villogót és már igazoltatta is havert, majd szóvá tette hogy indokolatlan dudálásért megbüntethetné. Nem büntette meg, rendes volt mert vette a lapot hogy nekem jelzett, csak megjegyezte a rendőr hogy a duda avagy is a kürt nem azért van hogy ilyenekre használjuk hanem arra hogy balesetveszély esetén hangjelzéssel tudjunk figyelmeztetni, valami ilyesmit magyarázott és nem arra van hogy ismerősnek jelezze hogy ideért, meg nem azért hogy poénból dudálgassunk vele.
2023. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bazaltkaroly ***** válasza:
33%
#8 Érdekes. Nálunk van egy telephely, ahol ki van írva a kapura, hogy dudáljon, ha be akar jönni. Mondjuk eléggé kieső helyen van, lehet azért nem baj. Illetve benzinkúton láttam már jelzést, hogy rokkantaknak kétszer kell dudálni, hogy jelezzék, hogy segítségre van szükség, de lehet arra van külön szabály.
2023. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Főleg azokat kellene büntetni akik egy bitesek.


Legutóbbi eset: egy kocsi kanyarodik rá a befogadósávra erre az érkező furgon a belső sávban veszettül dudált rá mert azt hitte kikanyarodik elé. A furgonos mehetett volna a külső sávban is sőt úgy dudált rá hogy nem ismerte a befogadósávot.

2023. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!