Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor valaki minimálisan...

Mikor valaki minimálisan ittasan vezet, milyen büntetést kap?

Figyelt kérdés
Ha egészen minimális értéket fúj ami még szabálysértés kategória. Ott helyben le kell tennie az autót és pénzbírság, vagy ekkor is komolyabb büntetésre számíthat mint pl jogsi elvétel?

2023. szept. 3. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szabálysértési értéken belül maradtál, akkor csak pénzbírság, nem veszik el a jogsidat.
2023. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
0,50 gramm/liter véralkohol, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol koncentrációig szabálysértés, a közigazgatási bírság 30-100 ezer forint, a jogosítványt megtarthatja.
2023. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabálysértési körbe tartozó ittasság mérték esetén jogszabály nem ír elő kötelezően vezetéstől eltiltást.

A szabálysértési hatóság mérlegelésétől függ, hogy alkalmaz-e eltiltást. 1-12 hónap eltiltásról határozhat, hónapban meghatározva. Ugyanis, a Szabálysértési törvény szerint az eljárás alá vont személy eltiltható a járművezetéstől, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el. Ha a vezetéstől eltiltás időtartama legalább hat hónap időtartamú, akkor csak utánképzés elvégzése után adható vissza a vezetői engedély.

A Szabálysértési törvény az ittas vezetést a kiemelt szabálysértések közé sorolja, és akkor ír elő kötelező vezetéstől eltiltást, ha valakit hat hónapon belül harmadszor vonnak felelősségre kiemelt szabálysértésértésért vagy szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértésért; ilyenkor hozzá a jogszabály által meghatározott legmagasabb bírságösszeget kell kiszabni.

2023. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fújtam már annyira minimális értéket, hogy éppen a szabálysértés kategória és annak is alsó határa.


Kérdezte a rendőr, hogy ezt mire vélje. Mondtam neki, hogy előző nap ittam nem keveset és azt hittem már kiment belőlem.


Kérdezte messze megyek e. Mondtam neki, hogy csak ide jövök a szomszéd településre pecázni. Annyit mondott, hogy na menjen, ezt most elnézem de csak óvatosan hajtson.


Szóval meg lehet ám teljesen úszni is, persze nem biztatni akarok senkit.

2023. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2#3-asra pontosítás az ittas vezetés amíg nem éri el a bűncselekmény értéket szabályszegésnek minősül, nincs eltiltás (Ez amúgy "vicces" de ez sajnos így van amióta behozták ezt a közigazgatási marhaságot, mert ezek közigazgatási ügyek, nem szabálysértésiek) 0,01-0,15 mg/l fújt értékig (tehát légalkohol de könnyű számolni mert a vér a duplája mindig) idén szeptember 1-től 39,000 Ft büntetés + 6 pont 0,16-0,25 mg/l fújt értékig 130,000 Ft + 8 pont 0,26 felett bűncselekmény 2 évig terjedő is lehet alapesetben, ha nincs súlyos sérült, maradandó sérülés vagy halál okozás.


156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet-ben benne van az összes közig. bírságos szabályszegés. (63/2012. (IV. 2.) Korm. rendeletben meg az összes fix szabálysértési bírság. 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet-ben meg a büntetőpontok szabs-ra és közig-re)

2023. szept. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!