Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez benne lesz az erkölcsi...

Ez benne lesz az erkölcsi bizonyítványban?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban pozitív lett a szonda. Este ittam pár sört. Bevittek, ott is megszondáztattak és nullát mutatott, mehettem, amerre láttam.

De kell majd hamarosan erkölcsi.


2023. szept. 14. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt alapból nem lenne benne, nem lennél büntetett előéletű, nem indulna ellened eljárás, másrészt te magad írtad, hogy végül nem lett belőle semmi......
2023. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha semmi folytatás nem lett, akkor biztosan nem.


Egyébként - pusztán a szondák működését illetően - őszintén kíváncsi vagyok, ez hogyan lehetséges. Vannak álpozitív eredmények? De akkor minden esetben történik újraszondázás?

Vagy a kérdezőből annyi alkohol ürült ki szondázásig, hogy a közúti ellenőrzésnél még éppen kimutatta a műszer, és míg bevitték a rendőrségre, eltelt annyi idő, hogy a műszer érzékenysége alá ment az alkoholtartalom, ezért mutatott a második vizsgálat negatív eredményt?

2023. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Én nem tudom milyen fajta szondák vannak a rendőrségnél, de vannak a kereskedelemben kapható elég gagyi szondák amivel ellenőrizheted magad mielőtt kocsiba ülsz. Erről biztos tudnak a járőrök mert nem véletlen, hogy legtöbbször duplán fujatjak meg igazoltatáskor.


A másik a járőr oké, hogy szondaztathat, de a büntetés előtt a szondaztatast olyan embernek kell elvegeznie aki erre szakosodott is egy gondolom jóval kifinomultabb készülékkel.

2023. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsibe ha jól tudom nem kerül bele semmi, csak nem kaphat az, aki büntetett előéletű (tehát bűncselekmény miatt a bíróság elítélte), és (még) nem mentesült annak terhe alól. Pl. egy zseblopás húsz évvel ezelőtt már nem akadálya a kiadásának.
2023. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem okoztál több halálos áldozattal járó balesetet csilliárd ezrelék véralkoholszinttel akkor nem lesz benne. Még ha bcs kategóriába esik akkor sem lenne benne.
2023. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tényleg így volt. Leraktuk a gyerekeket, utána sorozatoztunk az asszonnyal, eközben ittam pár sört. Hajnalban mennem kellett, franc se gondolta, hogy ez lesz. 0.101et mutatott a szonda, befurikáztak a jardra, ott meg 0 lett, pár aláírás, aztán szevasz
2023. szept. 14. 09:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta a rrndőrcsaj, menézik, hogy felfelé vagy leefelé megy-e az érték? Mindtam, hogy nem mehez felfelé, de nyilván ez nem ìgy müködik
2023. szept. 14. 09:52
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Én ha tudom, hogy másnap megyek valahová kocsival és ráadásul jó korán akkor előző nap 16:00 után már nem iszok egy kortyot sem pont ezért.


Velem még nem fordult elő de úgy látom, hogy ettől függetlenül a félelmemnek van alapja mert neked is kimutatta a szonda így maradok a megszokott módszeremnél.

2023. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mehet felfelé az érték.

Ui. a maximális véralkohol szint (ill. ezzel összhangban a légalkohol szint, amit a szonda mér) nem a fogyasztás után azonnal áll be, hanem kb. két órával az adott ital elfogyasztása esetén. Ha folyamatosan iszogat valaki több órán át, akkor persze ennél bonyolultabb a vér- vagy légalkoholszint-görbe alakulása. Az italok fajtájától is függ, pl. közismert, hogy a pezsgő hamar "fejbe vág", vagyis hamarabb alakul ki a maximális szint.

A rendőrnő arra gondolt, hogy ha indulás előtt nem sokkal ittál volna, akkor az először mért értéknél később magasabb lett volna, és akkor az az érték döntötte volna el, mit csináljon veled. Mivel utána csak csökkent az érték (méghozzá a műszer kimutatási szintje alá), ezért ő is nyugtázta, hogy csak késő este ittál, és épp ezekben a percekben ürül ki teljesen belőled. Az első érték is nagyon alacsony, alig éri el a kimutatási szintet. Ezzel tényleg nem lehet és nem is érdemes semmit csinálni.


Neked egy kis figyelmeztetés, hogy ennyi idő alatt ennyi alkohol nem ürül még ki teljesen. Máskor erre ügyelj, hogy a hasonló idegeskedést elkerüld.


Annyit még hadd mondjak tanácsként, hogy alvás közben lassul a kiürülés folyamata. Akkor gyorsul, ha pumpálva van a vérkeringésed, mondjuk futsz, sportolsz, erőt fejtesz ki, megizzadsz stb. és közben sok vizet iszol.

2023. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

0,5-g (ha helyesen tudom semmi sincs, mert ennyi természetes módon is lehet a szervezetben.

A véralkoholszintnél azért van két mérés, hogy a régi trükköt, nevezetesen a ráivást ki lehessen szűrni.

Gobbi Hildának volt egy ilyen sztorija.

Kicsit ittas volt, megállította a rendőr. Meg akarta szondáztatni. Közben hátra ballagott, meghúzta a demizsont, és Rendőr elvtárs, még soha nem állítottak meg. Annyira felizgat a dolog…

A rendőr: Művésznő, ön nyert. És elengedte.

Ha két vérvétel után a második magasabb, akkor a felszívódás van még folyamatban, ha kisebb, akkor már ürül.

2023. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!