Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg elveszik a jogsit...

Tényleg elveszik a jogsit Németországban ha füvezel?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,(Bajor tartomány) hogy ha az ember elsziv egy ket spanglit, de nem beállva vezet, hanem mondjuk másnap, vagy harmadnap (de ügye akár hetekig is kimutatható) , akkor ha gyorstesztelnek igazoltatáskor elveszik a jogsimat? Az mondjuk eléggé logikátlan szerintem, ha igen.

2023. okt. 6. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, elveszik, és NEM logikátlan, aki ugyanis tudatmódosító szereket használ, az nem alkalmas vezetésre.
2023. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Direkt oda írtam hogy két nap , vagy három nap múlva az a logikátlan… hiszen 24óra elteltével már semmilyen hatást sem gyakorol rád. A pia is tudatmódosító..Szerinted az logikus, hogy már majdnem legális, és akár fogyasztás után 5 nappal is elvehetik a jogsidat? Vagy csak tipikusan ilyen elítélő hozzá nem értő kötekedő ember vagy?
2023. okt. 6. 09:16
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Mivel jelenleg még illegális Németországban füvezni, ezért ez legyen a legkisebb bajod.


Már döntöttek a legalizációjáról, de még nem lépett érvénybe a törvény.

2023. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Betépve vezetsz, Magyarországon is elveszik a jogsidat


Szerencsére

2023. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Sőt nem hogy elveszik, de ha bármilyen származékot találnak nálad akkor komoly bajba kerülhetsz.
2023. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Az elsö vagyok: amíg ki lehet mutatnia a szervezetben a hatóanyagot, addig a hatása alatt vagy. Ha szerinted az alkoholt 5 nap múlva ki tudják mutatni, akkor lenne, de már másnap is csak ritkán kimutatható, amit nem lehet mérni, az nem számít, amit igen, az meg értelemszerüen igen!
2023. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem aki próbálta már az tudja, hogy talán még kevesebb ideig van rád hatással, mint egy bebaszás.
2023. okt. 7. 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván senkit nem érdekel, te HOGY ÉRZED, meddig hat rád valami, a tesztek azt mutatják, van-e a szervezetedben még hatóanyag.


Mellesleg fölösleges vitatkozni, mert akár tetszik neked, akár sem, ez a helyzet, másrészt meg fölösleges vitatkozni veled, mert annyira függö vagy, hogy képtelen vagy elfogadni, hogy ilyen állapotban nem vezethetsz

2023. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem teljesen értem min vagy felháborodva.


“ akkor ha gyorstesztelnek igazoltatáskor elveszik a jogsimat?”


Kábítószerrel kapcsolatos gyorsteszt csak vizeletben alkalmazható. Téged gyakran pisiltet meg rendőr amikor elkéri a vezetői engedélyed? mert engem nem. Itt már bukta az egész kérdés, hiszen nincs értelme. Egy igazoltatásnál nincs gyorsteszt.


“ de nem beállva vezet, hanem mondjuk másnap”


A szeszesital fogyasztásnál, számít hogy most ittam meg 3 sört és fújok egy (teljesen hasam ütök) 0.35-t, vagy tegnap este hót satu matt részegre vertem magam töménnyel és másnap 10.00-kor fújom azt a 0.35-?


Nem. Nem számít. Az ember éjszaka betintázik, de oda figyel igyon elég vizet melle, jó a szervezete, jó minőségű piat ivott és nem lesz másnapos. Reggel úgy érzi nincs hatással rá a tegnap esti, kialudta, elindul kocsival. Ha szondát fúj és pozitív értéket akkor bizony cumi. Hiába látják a rendőrök is, hogy nem részeg, az alkohol kimutatható a szervezetében. Ugyan ez a szabályozás minden létező tudatmódosító szerre.

Ha kimutatható a szervezetedben, akkor cumi. Ez igaz kábítószerre, alkoholra. Az, hogy az alkohol gyorsabban ürül mint a marihuána.. hát ilyen az élet. Nyilván, ilyen esetben elindul az eljárás és vizsgálják ennek során, hogy az volt-e hatással, befolyásolta-e a vezetési képességeit. Az, hogy kimutatják, hogy 5 napja füvezett, nem a jogosítványa fogja bánni, hanem egyéb büntető eljárásba vizsgálják majd. Vizeletből az alkohol is kimutatható hosszú ideig, ezért vizsgálják ezeket inkább vérből.


“ hogy már majdnem legális,”


Imádom mikor valaki ezzel érvvel. A már majdnem legálisan az egyelő az illegálissal. Nincs olyan, hogy majdnem legális. Van egy egyértelmű vonal ami előtt legális ami után illegális. Amelyik oldalon van, oda soroljuk.

2023. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
1 nanogramm / milliliter a határérték a vérplazmában. Efeletti érték esetén elvehetik a jogosítványt. Volt kollégámat tesztelték a rendőrök Németországban. Az igazoltatás a hét közepén történt, és az illető egy hétvégi buliban fogyasztott marihuánát néhány nappal korábban, amit be is vallott a rendőröknek közvetlenül a vizsgálat előtt. Nem lett semmi következménye a dolognak, bár azt nem tudom hogy a teszten milyen értéket produkált. Mivel ő tényleg csak alkalmi fogyasztó, vélhetően nem lehetett túl magas az érték. A lényeg viszont az, hogy elviekben elvehetik a jogsit, és magas értéknél valószínűleg el is fogják.
2023. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!