Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » New Yorkertől tudok kikérni...

New Yorkertől tudok kikérni kamera felvételt?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyaman véletlenül sikerült enyhén meghúznom egy autót, be nem horpadt csak a lakk/festéken látszik egy kb 10-15centis folt. ( az en automon ha vegighuztam a kezemet hogy a port leszedtem es igazabol alog latszik valami). Sajnos mivel realizaltam hogy nem fogok tudni oda beparkolni mert hát túl szűk mert srégen állt az egyik autó eleje, így kénytelen voltam visszatolatni és megállni pár autóval odébb.. az autómból vártam pár percet jön-e esetleg a tulaj, hogy tudjuk rendezni a dolgokat, illetve kiszállva az autómból is onnan figyeltem a pár méterrel arrébb lévő járművet de nem jött a tulaja és pedig időpontra mentem így befutottam a boltba es mire kijöttem mar nem volt ott… tudom tudom miért nem hagytam cetlit nem kifogás hogy nem volt nálam semmi íróeszköz. De annyira megijedtem hogy most ilyenkor mi van hogy még a rendszámot se írtam fel én barom..

egész éjjel ezen stresszeltem..

a helyzet hogy kezdő jogosítványom ideje alatt volt egy balesetem (amiben másban nem tettem kart csak en csúsztam meg a vizes úton) es ebből adódóan eltiltottak 1 hónapra , ujra kellett csináltatnom a jogosítványom mert így az eltiltás miatt ujra indul a kezdő vezetői viszony. Félek hogy komolyabb következményei lesznek a történteknek így hogy voltam mar eltiltva, szeretném elérni a tulaját az autónak, kirendezni a kárt! Valaki tudja esetleg hogy a new yorkerben ha szepen megkerem oket megtudjak-e nezni hogy mi a rendszama a jarmunek?

2rendor ismerosommel is beszeltem ok azt mondtak hogy lehet eszre se vette a tulak, illetve ha tesz is feljelentest mondjam meg hogy nem szandekos rongalas volt igy nem szamit buncselekmenynek , de ezzel en nem lettem megnyugtatva!…



2023. okt. 13. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem adhatják ki, csak a hatóságnak.
2023. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem fogják kiadni a felvételt, mert nem tehetik meg. A rendőrségen tehetsz bejelentést.

Nem fognak ezért agyonlőni, pláne, hogy te lépsz az ügy rendezése érdekében.

2023. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek én is arra gondoltam , hogy bebattyogok a rendőrségre, de azt az információt kaptam hogy felelsleges mert feljelentés nélkül nekem nem adhatnak ki semmilyen felvételt..
2023. okt. 13. 09:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából a felvétel nem “kéne” nekem az is elég ha a new yorker főnöke megnézi az irodájában és csak elmondja a rendszámot , azzal már tudnék a biztosítommal együtt lépni és felkeresni a tulajt
2023. okt. 13. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem adhatják ki a rendszámot sem.
2023. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
#3,4: Nem érted, nem azért nem adhatja ki a felvételt, mert nem akarja, hogy megtudd milyen volt az időjárás, hanem azért, hogy ilyeneket ne tudhass meg, mint pl. egy rendszám. Egyébként pedig a rendszámmal sem vagy előre, mert pusztán a rendszám alapján nincs lehetőséged, hogy megtudd ki a tulaj
2023. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendszám alapján már a biztosító megtudja keresni az autó tulaját.
2023. okt. 13. 10:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle biztonsági kamera felvételének kiadása, illetve azok közzététele TILOS. A fedélzeti kamerák képét csak úgy szabad publikálni, hogy a rendszám legyen kitakarva, ha céges jelzések vannak rajta az is, és az emberek ne legyenek felismerhetők.


A hatóság ügyészi határozatra kikérheti a felvételeket, de senkinek nem adhatják tovább, nem mutathatják meg. Természetesen csak bűncselekmény esetén tehetik meg.


Ha senkiben és semmiben nem tettél kárt, akkor ki a jó isten tiltott volna el a megcsúszáskor? Ez mese.

2023. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Hivatalosan - ha jól tudom - a felvétel a tulaj sem nézheti meg kedve szerint, csak ha bűncselekmény történik. Kedve szerint nem nézheti vissza, kivéve ha van biztonsági szolgálat, aki folyamatosan figyeli az élő felvételt, visszanézni ők is csak indokolt esetben tehetik. Gyakorlatban nem pont így megy, mert lehet, hogy sumákban megnézi, hogy mi folyik a boltban, de hivatalosan így nem közölheti. Ha rendőrséghez mész, akkor ők adhatnak engedélyt a visszanézésre.
2023. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az en automba keletkezett egyedul kar mert belecsusztam az arokba !:) senki es semmi másba!

Az eltiltas pedig azert volt mert kezdo vezetoi engedely ideje alatt ha barmi szabalysertest (jelen esetben kozelekedi viszonyoknak nem megfeleloen megvalasztott sebesseg miatti “baleset”) miatt tiltottak el! 30napra.

2023. okt. 13. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!