Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egyedül utazol a kocsidban,...

Ha egyedül utazol a kocsidban, te csak a balelső ajtód nyitod ki, vagy az összeset?

Figyelt kérdés
Én az összeset, ha baleset történne, és nyithatatlanná válna az ajtó, könnyebben hozzám férjenek. Rossz környéken nyilván ez nem jó ötlet.
2023. okt. 22. 04:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem létezik olyan, hogy nyithatatlan ajtó.
2023. okt. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

#1 Ja és még valami: szerinted az véletlen, hogy az újabb autóknál menet közben bezárnak az ajtók? Az ajtó maga is jelentősen növeli az autó szerkezeti erejét és a zár segít benne, hogy az az ajtó csukva is maradjon baleset esetén, ezzel javítva az esélyeidet.


Úgy is mondhatnánk, hogy te kinyitod az ajtókat, hogy baleset esetén könnyebben hozzád lehessen férni, de ha zárva hagynád, akkor az segítene, hogy ne azon a másodpercen múljon az életed.

2023. okt. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
2-es, a zárak pont a mentés könnyítése érdekében kioldanak, ha balesetet mér az elektronika. Tehát az eseménysor függvénye , hogy a zár tart-e még vagy már nyitva van egy-egy kritikus pillanatban. A szerkezeti teherviselő elem az ajtókeret és az oszlopok, az ajtó legfeljebb a pontszerű behatàsoktól tud valamelyest védeni. (Ugyebár a tervezési peremfeltételek egyike az, hogy az utas a biztonsági öv és az ülés segítségével egy helyben marad. )
2023. okt. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Most csak én nem értem a kérdést? 😀 Hogyan lehet nyitott ajtóval egyáltalán vezetni? Vagy a te kocsid nem jelez, ha nincs becsukva rendesen az ajtó? Vagy hogyan tudod magadat bezárni egyáltalán a kocsiba? Ilyen régi trabantod van ahol le kell nyomni a gombot? Akkor minél egyáltalán bezárni magadat hátsó ajtókkal is, senki nem csinálja?!
2023. okt. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Most az a kérdés hogy az elektronikát kikapcsolom-e ami elindulást követően automatikusan reteszeli a zárakat? Erre a válaszom igen mert nem szeretem. Azonban ha nagyobb városban megyek ahol bármikor rámnyithatják az ajtót váratlanul, ott magamtól bekapcsolom.
2023. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne, kitárom az összes ajtót és úgy nézek ki menet közben, mint egy duplaszárnyú repülő.
2023. okt. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Még sosem figyeltem, de mikor váltok kettesbe, akkor zár le az összes ajtó. Ez kb 20kph körül lehet.

Ez után, ha megállok egyik ajtót sem lehet kinyitni kivűlről, szerintem ez jó, mert piros lápánál nem tudnak kirángatni a kocsiból. Amint kinyitottam a vezető ajtót, felold a többi zár is. Ami még tetszik, hogy a csomagtartót csak a vezetői ajtó nyitása után lehet kinyitni. Szóval érthetőbben: indulás után lezárnak az ajtók, megállok és kiszáll valki bármelyik 3 ajtón, akkor nem tudják kinyitni a csomagtartót, amíg én ki nem nyitom az ajtómat, vagy fel nem oldom a zárat a központizár belső nyomógombjával.

Ütközéskor szerintem az lenne a logikus, ha minden zár kioldana, miután a légzákok eldurrantak. 12 légzák van a kocsiba, gondolom nagy csattnak kell lennie ahhoz, hogy mind nyíljon. Meg azt hallottam, hogy az ülésekben lévő súly érzékelő, ha nem érzékel súlyt akkor ott nem nyílnak a légzsákok. Hogy ez mennyire igaz azt nem tudom, de logikus.

5 éves tucat autóm van.

2023. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
#3 Kioldanak, a baleset után. Ha nyitott állapotban jobb lenne, akkor be sem zárnának. De balesetben sokkal jobb, ha zárva van, utána pedig kiold.
2023. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%
Mindet nyitva tartom, az automatikus ajtózárást is kikapcsoltam.
2023. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20éves japán tucat autóm van(nem a full extrás, így csak annyi elektronika van amennyi nekem szükséges). Ha kocsi le van zárva, akkor egy gombnyomás csak a vezető oldalit nyitja a második az összes többit. Nem zár le automatikusan ha elindulsz, de nincs is rá szükség. Menet közben senki se akart eddig kiszállni, de beszállni sem. Viszont gombnyomásra tudom zárni az összes ajtót, amennyiben azt szeretném, de nem szoktam. Ilyet nem hallottam, hogy kirángtak a kocsiból.... bár vipera az ajtó boxer meg a nadrág zsebbe, amit tudni is kell használni, bár szinte elég csak elő venni.
2023. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!