Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Holnap kapom meg a jogsim, de...

Holnap kapom meg a jogsim, de úgy érzem nem mernék egyedül autóba szállni. Ki, hogyan küzdötte le a félelmét?

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne menj egyedül. Vezess úgy, hogy melletted ül vki. Először kis forgalomban, megszokott úton, aztán egyre messzebb. Ha a saját autódat biztosan kezeled, érzed, csak akkor ülj autóba egyedül.
2023. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy nincs ki mellém üljön.
2023. okt. 12. 18:46
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Saját autód van?
2023. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szombaton veszem meg az autómat. 10km-t valahogy csak levezetek.
2023. okt. 12. 19:14
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élsz egy szigeten? Szomszéd, kolléga, haver, rokon, családtag?
2023. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát gondolj arra hogy azért csináltad meg a jogsit, mert megy, és szükséged van rá. Vezéreljen és motiváljon ez, adjon bátorságot, meg gyakorolni kell, mindenki így kezdte.
2023. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem egyedül. A családom messze van tőlem, ahogy a barátaim is. A szomszédot pedig nem kérhetem meg állandóan, hogy velem kocsikázzon.
2023. okt. 12. 19:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem állandóan, csak legalább menjen el veled első utadra.
2023. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett leküzdenem ilyen félelmet. Nem is akartam jogosítványt, rám parancsoltak, hogy szerezzem meg. Kollégista voltam, egy pénteken úgy érkeztem haza, hogy apám a kapuban állt a jogosítványommal, egyből az autóba, 3 évig én furikáztam a sarki dohányboltba is, meg az egész családot az ország másik végére is. Onnastól nem volt kötelező vezetni, amikortól azt mondta, hogy kb. tudok közlekedni.
2023. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kieg.: egyedül én sem mertem volna. Külföldi autópályán nem sokkal ezelőttig nem lettem volna komfortos éjjel meg esőben. De hát ez van. Azóta megvan motorra is a jogsi, és sokkal magabiztosabb vagyok már autót vezetve is.

Szóval nekem az volt a recept, hogy rá voltam kényszerülve végül arra, hogy egyedül vezessek, akármilyen ismeretlen helyen, akármikor, úgy, hogy nincs segítség. Elvégre megvan a jogsim, ami igaz, csak annyit jelent, hogy 1 órán át tud az ember félig figyelni a dolgokra, meg nincsen beleírva, hogy csak szép, napos időben, díszkísérettel. Használni kell a jogsit, aztán majd jön az önbizalom. Eleinte úgyis béna leszel, majd egy idő után eljön az a pont, hogy magadtól felismered, milyen hülyeségedet védték ki mások (előtte sokáig úgy csinálod a hülyeséget, hogy azt hiszed, jó vagy), és azután jön az, hogy nem csinálsz hülyeséget. Ez egy tanulási folyamat, amin végig kell menni. Csak gyakorolni kell. Azt ne vedd be, hogy kis forgalmú, meg ismerős úton kell, bizonyítottan a legjobb módja annak, hogy rutinból kezdjél el közlekedni, és akkor se figyelj eléggé, amikor szükséges lenne.

2023. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!