Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Epilepsziás vagyok mégsem...

Epilepsziás vagyok mégsem vették el a jogsimat?

Figyelt kérdés
Epilepsziás vagyok mégsem vették el a jogsimat le lett jelentve háziorvosnál illetve az eeszt-be is látja a leleteimet annyi mondott a neurologus illetve a házi orvos is hogy nem vezethetek de nem vonták be meg semmi magyarul érvényes semmilyen levelet nem kaptam ezzel kapcsolatban hogy lekéne adnom vagy valami okmánylekérdező oldalon beirtam az adataimat és lekérdeztem ott is azt irja hogy az okmány érvényes a megadott adatokkal volt egy ismerősöm aki ugyanugy epilepsziás lett őt el is küldték pávra.mielőtt kérdeznétek nincs kocsim így ha akarnék se tudnék vezetni csupán annyi a kérdésem hogy lehet ebből esetleg bajom mert én mindent lejelentettem oda adtam a papirokat a házi orvosnak szerintem megfelelően jártam akkor nekem ebből nem lehet bajom a későbbiekben? Illetve még annyi hogy még másfél éven keresztül gyógyszert kell szednem ha addig nem lesz semmi és rendben találnak mindent akkor vissza kapom egyből? Vagy pedig utánna még ki kell várni egy gógyszermentes időszakot hogy úgy is megbizonyosodjanak a gyógyulásomról

2023. okt. 23. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fú, azért valami központozást gyakorolhatnál, epilepszia ide vagy oda.

Miért vennék el?

A te felelősséged nem vezetni, ha bármi történik, egyből ki leszel hozva hibásnak emiatt. Majd amikor újítani kéne, nem kapod meg az alkalmasságit.

Egyébként érdemes utánaolvasni, mi a rendszere az I. kategóriás orvosi alkalmasságinak, mert ha nem szedsz gyógyszert és adott számú hónapig tünetmentes vagy, vagy legalábbis nappal nem okoz semmit a betegség, akkor kaphatsz jogsit.


Summa summarum, ha nem vezetsz, neked nem lesz bajod abból, hogy nem vették el a jogsidat, majd lejár (vagy nem), amíg kezelnek. Ha vezetsz, miközben az orvos azt mondta, hogy ne vezess, akkor hiába van a kezedben a jogsi, lehet belőle gond. De mivel nincs autód, nem lesz semmi gondod, amennyiben nem vállalod el, hogy hazavezetsz embereket buli után (azok hívjanak taxit).

2023. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

"annyi mondott a neurologus illetve a házi orvos is hogy nem vezethetek"


Tehát nem vezethetsz, pont. Ha elkapnak és ez kiderül, elég durván meg fognak büntetni. Engedély nélküli vezetés, de akár közúti veszélyeztetés is lehet belőle, utóbbi bűncselekmény.

2023. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!