Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vannak egyesek kiakadva...

Miért vannak egyesek kiakadva attól, hogy az új szabályzat szerint a mentősök csak 30 km/h-val léphetik túl az adott útszakaszra előírt maximum sebességet?

Figyelt kérdés
Ez miért nem elég? Miért nem elég, ha egy mentőautó 50 helyett 80-nal megy lakott területen? Az jobb, biztonságosabb lenne, ha 100-zal száguldozna? Dehogy lenne az. Valahol meg kell húzni a határt, mert attól, hogy felkapcsolják a megkülönböztető fényeket egy autón, még nem kéne ki tudja mennyivel száguldozni. Ha higgadtan végig gondolja az ember, akkor rájöhet, hogy bőven elég 50 helyett 80-nal menni (úgyis lesz ebből 85-90 is), 90 helyett 120-szal, stb. Az én személyautóm is megérzné, ha 90 helyett 120-szal mennék, nem még egy magasabb, borulékonyabb autó, meg még mások is közlekednek. Szóval nincs ebben az új szabályban semmi rossz.

2023. nov. 1. 17:56
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
#30 A reakcióidő nem kisebb, csak nagyobb távot teszel meg a reakcióidő végéig. Szerintem ne használd a tudomány szót, ha a hetedikes fizikát sem érted. Az meg semennyire nem tudományos, hogy "meg a többi". Szokásosan valaki olyan pofázik, aki nem ért hozzá.
2023. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

#27 Köszönjük az információt. Szerintem, ha ilyen eset van, akkor a rendőr sem szól semmit. Egyébként, köszönöm a munkátokat, ti vagytok az ország egyik legfontosabb csapata. Igazi hősök vagytok. :)


#30 Habár igaz a statisztika, amit írsz, de azért ennyire nem egyszerű. Bele kell venni a sofőr tapasztalatát, és szerintem, nem hétvégi sofőröket ültetnek be mentőautókban, hanem olyan embereket, akiknek valószínűleg több tapasztalata van, mint itt az összes embernek együtt. Lehet, hogy nekünk átlagos sofőröknek nagy veszély a száguldás miatti reakcióidő, de valószínűleg a mentőautó sofőrjének, ez nem akkora rizikó. Inkább örüljünk annak, hogy szolgálnak, és igyekeznek megtenni mindent értünk.

2023. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
#32 Na meg nem a reakcióidő csökken, hanem a reakcióidő alatt megtett út, mielőtt bármit csinál az ember. A reakcióidő sok mindentől függ (tapasztalat, éberség stb.) de a sebességtől éppenséggel pont nem. Sőt, nagyobb sebességnél minden gyorsabb, és a perifériában pont a mozgásokra reagálunk, amiknek a relatív sebessége pont nagyobb lesz a sebességgel, tehát ha nem az éppen pásztázott helyen történik valami, még erősebben is észleli az ember. Kérdező összevissza beszél, bedobva a tudomány szót, hogy okosnak tűnjön, közben magát hitelteleníti.
2023. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te egy fantáziáló cserépedeny vagy...


1. Ha vitt mar mentő, akkor tudhatnád, hogy fogalmad sincs mennyivel mentek, mivel nem láthatod a km-órát hátulról. (Persze telefon gps-en nezted tudom, akkoris cserépedény vagy akarmit mondasz madaram)

2. Itt magyarazod mi a milyen neked, miközben nagyon szogorú PÁV vizsgája van a mentősöknek, és oltasz olyannal, hogy forgalom nélkül is lemegy az útról. -hát... ha volt is ilyen akkor sem jellemző...

3. Can ez az uj dolog, és tapsikolsz. Minek? Mivel rosszabb az életed akkor amikor 121-gyel megy a mentő országúton, vagy egy pesti éjszakában a 6 sávos úton többel megy, mint 81. (Ahol amugy fényes nappal nagy forgalomban is mennek a civil autók 90-nel... Vágod, hogy mekkora az a város??? A János meg messze van mindentől...)

2023. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Butaságot írsz. Határt kell szabni a száguldozásnak, pont.
2023. nov. 7. 20:59
 36/38 anonim ***** válasza:
91%

#35 Senki nem is érvelt a száguldozás mellett, csak a tévedéseidre mutattunk rá. És nem a mentősök "száguldozása" okoz baleseteket, hanem másoké, mellesleg már egy mentős is megírta neked, hogy nem, nem száguldoznak ész nélkül, egyszer, egyetlen egyszer mentek úgy, amit a mostani szabályozás már nem engedne meg, de gondolom erre fókuszáltál, a válaszának a többi (nagyobb) részét meg el sem olvastad...

Amúgy én 90-es úton magánszemélyként is simán megyek 130-cal, miután elhagytam azt a helyet, ahol tudom, hogy előszeretettel áll rendőr. Na, az én ilyen száguldozásomat, azt kéne megszüntetni, nem a mentőkön lovagolni.

2023. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Te valamiféle debil vagy...?
2023. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Notgonnatakeit válasza:
100%
Mentős vagyok én is. A rendőr nem fog semmit csinálni, ő a KRESZ szerint jár el,ott pedig nincs limit,ez pedig egy belső szabályozás. A bajok ott lesznek ha pl kint van hagyva egy 40-es tábla, pl új utaknál,mi meg menjünk majd 70-el? Jól belátható úton miért ne mennénk többel? Időkritikus kórképeknél ez főleg sokat számít (stroke, infarktus stb) Újraélesztésnél meg minden perccel csökken az esély.
2023. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!