Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Esőben nem kell világítani?

Esőben nem kell világítani?

Figyelt kérdés

Ma nap egész nap szakadt az eső, viszont városban tanulókocsik és úgy minden ötödik kocsi világítás nélkül vagy nappali szigorúan.


Én nem akarok abba belemenni, hogy a magyar világítási szabályok nem normálisak, de ti nem tartjátok autópályán rendkívül balesetveszélyesnek, hogy szakadó esőben nappal a közlekedők fele nappalival megy, vagyis hátul semmi, vagy ha a hátsó helyzetjelző világít is, akkor arról is nehezen azonosítható a rossz látási viszonyok végett? Oda akarok kitérni, hogy ilyenkor én szerintem a hátsó ködlámpa sokat segítene, ugyanis roppant megterhelő és balesetveszélyes, hogy alig, vagy egyáltalán nem lehet látni hol van a többi előttem.


Most nem egy-két esőcseppről, vagy ködfoszlányról beszélek, hanem 100 méter alatti látótávolságról.


Engem nem szokott érdekelni, ha valaki nappal kilométeres látótávolságnál nem világít, viszont a korlátozott látási viszonyok között már nem mindegy.



2023. nov. 5. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

De, ez engem is szokott zavarni.

Attól, mert kiírok ide egy kérdést nem lesz jobb a helyzet.

2023. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

De, kell.


Az a baj, hogy az újabb autókban van ez az automata üzemmód, csak annak a borús idő sokszor nem elég sötét, így marad a menetfény.

2023. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 qkker1 ***** válasza:
73%

"Az a baj, hogy az újabb autókban van ez az automata üzemmód"


Olyankor szoktam manuálisan átkapcsolni a világítást, nem egy bonyolult dolog.

2023. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Legtöbb ember azt se tudja melyik világon van, csak bambulnak előre az autóban. Mikor hallottál valakit, hogy ezért megvolt büntetve? Senki se veszi komolyan, vagyis mi igen, akiket érdekel az ilyesmi, de az átlagember leszarja.
2023. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Világítsanak a világítótornyok.
2023. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
De igen, kellene. De nem megy az embereknek, a fordítottja legalább ennyire idegesítő, amikor két csepp eső volt 20 km-re, de még mindig tolja a ködlámpát. Vagy kiégett az egyik tompított és megy reflektorral helyette
2023. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Kellene igen, de ahogy észrevettem az autó gyártók se támogatják ezt, minnél újabb az autó, annál rosszabb helyzet. Az enyémben pl. állandóan megy gyárilag a műszeregység világítása (a kijelző eleve világít) és külön a tompított-ról nincs is visszajelzés. Szóval aki nem figyel, annak könnyű csak nappali menetfénnyel belemenni a szakadó esőbe.
2023. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Mi nem normális a magyar világítási szabályokban? Tompított kötelező esőben is, szürkületkor is, normális ember meg soha le sem kapcsolja. Mi ezzel a baj?
2023. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%
Engem az zavar, hogy le kell vennina tompított cseréhez az egész elejét a kocsinak ha kiég és ha használom előbb kiég. Ezért jó a menetfény, hátul meg nem világít, de a hátsót 2 perc kicserélni.
2023. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
#9 Este megiszok egy sört a bánatodra. Talán kettőt is.
2023. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!