Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyesen jártam el a mentő...

Helyesen jártam el a mentő elengedésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Utolért egy megkülönböztető jelzést használó mentő egy szerpentines hegyi útszakasz beláthatatlan kanyarulatában. Én pótkocsis kisteherautóval voltam, lehúzódni nem volt hova. Nem álltam meg a beláthatatlan részen, hanem tovább haladtam az első egyenesebb szakaszig kb. 50-100 métert, és ott engedtem el a mentőt. Szerintetek mi a helyes ebben az esetben?

nov. 11. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha mentősök is írnának, az lenne a legjobb.
nov. 11. 20:03
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen, az elsődleges, hogy biztonságosan kell őket elengedni, az pedig balesetveszélyes lett volna ha előzésre, kikerülésre kényszeríted őket beláthatatlan útszakaszon. Ha nem tetszett volna nekik, akkor hallod a hangján a megkülönböztető jelzésnek, hogy más, ilyen vinnyogóvá teszik, hogy takarodj az útból.
nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván látta a mentős hogy nem tudsz hová lehúzódni.Ha nem tudsz lehúzódni biztonságban akkor nem tudsz mit tenni.. a mentős türelmes nem hülye, a biztonság a legfontosabb sürgős esetekben is.
nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Jogsi nélkül vezetsz C+E helyett?
nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól cselekedtél, a holland youtube csatorna is ezt javasolta. Ha nem tudsz lehúzódni, szabályosan vezess tovább a legközelebbi alkalomig.
nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentős vagyok és nyugodj meg, jól tetted. :)


Nekünk az a célunk, hogy habár minél előbb de biztonságban érjünk ki a beteghez.


Sokan megállnak egyébként éles, beláthatatlan kanyarokba előttünk és nekünk ez sokkal kellemetlenebb mert ilyenkor meg kell állnunk. Ha tovább haladnának akkor legalább a folytonos haladásunk biztosított lenne és a kanyar után akár lendületből tudnánk is előzni.

nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!