Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Találtam egy pici szöget a...

Találtam egy pici szöget a jobb első gumiabroncsomban. Nem tudom, mióta lehet ott, de fix, hogy már egy jó ideje. A nyomást 100%-ban tartja az abroncs, egyáltalán nem ereszt, megmértem, 2,2 bar. Érdemes foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Kvázi egy síkban van a szög feje az abronccsal, az úton szépen "megmunkálódott", tükör sima a szög feje. Nem tudom, milyen kockázatot jelenthet, ha így közlekedek tovább, hiszen már valószínűleg egy jó ideje ott van.


Attól félek, ha elviszem gumishoz, kiszedi, kijavítja ( már ha érdemes egy ilyen pici szögnél ), és csak nagyobb lesz a javítási munkálatok után a kár.



nov. 12. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Először is húzd ki, mert ha benne marad, akkor lesz nagyobb kár. Ha nem ereszt utana se, akkor megnyugszol, ha eredzt, megjavíttatod. Azért egy gumijavítás még nem egy motorgenerál.
nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: hát azért ehhez hozzátenném, hogy lehetőleg gumisműhely előtt állj meg, mikor kihúzod. szinte biztos, hogy ereszteni fog
nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem engedett le, akkor az nem ment keresztül rajta és nyugodtan kihúzhatod.
nov. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan…pár hónapja 5.000 forintért oldották meg nekem ugyan ezt a problémát. Megéri ezzel szenvedni, szívni, ahelyett hogy pár ezerért megcsinálják?
nov. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég egy kb. 5 mm átmérőjű lemezcsavar volt a bal elsőben. A feje rendesen kopogott az aszfalton lehúzott ablaknál, erről vettem észre...

Nem voltam benne biztos, hogy átment-e a gumin, vagy csak olyan egész rövid csavar, így a biztonság kedvéért kihúztam. És máris elkezdett sziszegni.

Itthon csináltam, úgyhogy felraktam egy régi kereket, a lyukasat meg vittem az ismerős gumishoz. 3000 volt, ha jól emlékszem, felrakással, plusz a gumi párját is centrírozta.

Ha benne marad, idővel kitágulhat a lyuk, és akkor szép lassan engedni fog, egyre jobban. Jártam már így többször, hogy kicsi, vékony szögeket szedtem fel földúton, a fejük lekopott, aztán esküdözött a gumis, hogy abban bizony nincs semmi, biztos a szelepnél enged. De aztán addig kötöttem az ebet a karóhoz, hogy mégis csak meglett minden esetben.

nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!