Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem szürkületben a...

Csak szerintem szürkületben a legrosszabb vezetni?

Figyelt kérdés
Mikor az út már sötét, viszont az égboltnak még van egy kis fénye. Csak szerintem ilyenkor a legborzasztóbb vezetni? Az út és az égbolt között nagy a kontraszt így alig látni valamit az útból.

nov. 14. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Miért bámulod az eget vezetés közben?


Csak szerinted.

nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Vagy a szemed rossz vagy le van mattulva a lámpád. Nekem teljesen átlagos szürkületben, korom sötétben rosszabb.
nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

A csak szerintem kérdések 100%-a értelmet. Legalábbis ez a része.

Szerintem alacsonyan járó nappal szemben autózni rosszabb.

nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Szürkületben még a tárgyak kapnak egy kis fényt. Ez sokkal jobb vezetés szempontjából, mint a teljes sötétség, amikor semmit nem látsz, amire a lámpád nem világít rá. Félhomályban látod pl. az út távolabbi részének vonalvezetését, fel tudsz készülni dolgokra. Sötétben még a szembe jövő autók lámpája is jobban vakít, ezért se az autók helyzetét, se a sebességét nem lehet olyan jól felmérni, mert a fénypontok mérete folyamatosan változik, nő és csökken.
nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Csak szerinted.

Nincs véletlenül farkasvakságod?

nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem anno azt mondta egy szemész, hogy a rövidlátóknak tud kellemetlen lenni a szürkület. Az okára már nem emlékszem. -2.5 körül van mindkét szemem, és nekem is szürkületben a legrosszabb vezetni. Sötétben sokkal jobban látok a tompított fényével.
nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Én este esőben utálok vezetni, plusz amit a 3-as írt.
nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Rövidlátó vagyok, én is olvastam ilyesmiről és magam is azt tapasztalom, hogy van egy átmeneti szürkületi időszak amikor rosszabbul látok mint jó fényviszonyok vagy teljes sötétség esetén. De érdemes elmenni vizsgálatra mert lehet B vitamin hiány vagy szürkületi vakság is.
nov. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Szürkületben mikor esik az eső és még ráadásul csúcsforgalom is van... Na az borzasztó de azért annyira nem is lehetetlen vállalás, hogy otthon kelljen miatta maradnom. Csak arra figyelek, hogy óvatosabban menjek.
nov. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Ismert a jelenség: farkasvakság, nyctalopia.
nov. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!