Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem szürkületben a...

Csak szerintem szürkületben a legrosszabb vezetni?

Figyelt kérdés
Mikor az út már sötét, viszont az égboltnak még van egy kis fénye. Csak szerintem ilyenkor a legborzasztóbb vezetni? Az út és az égbolt között nagy a kontraszt így alig látni valamit az útból.

2023. nov. 14. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is -2,5-ös a szemüvegem, de a szürkülettel nincs semmi bajom. Az összes többit utálom, amik fentebb írva vannak.
2023. nov. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

Csak szerinted.

Szerintem meg éjszaka, esőben

2023. nov. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

Ez a bajod, hogy az eget bámulod.

Nézegesse az égboltot aki repülőt vezet, te az úttestre figyelj.

"Nagy a kontraszt"

És akkor mi van??

2023. nov. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%
Én azt tapasztalom, hogy az ember egy idő után alkalmazkodik azokhoz a körülményekhez amiben vezet. (Például esőben, sötétben elindulni a legrosszabb, de rövid idő után rááll az ember érzékelése.) A legtöbbet világosban vagy sötétben vezet az ember, és ezekhez megtanult alkalmazkodni. A szürkület viszont egy viszonylag rövid időszak, mire megszoknád már vége, vagy sötét lesz vagy világos, és az agy hirtelen nem tudja hova tenni a dolgot.
2023. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

én jobban utálom, amikor éppen a látóhatár felett van a Nap

főleg, ha hozzá vizes az aszfalt

2023. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Szakadó eső plusz sötét az nekem rosszabb. Szürkület még hagyján.
2023. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is az eső+sötét a legrosszabb, főleg városban, ahol sokszor csillog az aszfalt, rosszul látszanak az útburkolati jelek ilyen körülmények között.


A szürkületi rossz látás lehet a farkasvakság nevű betegség jele is, menj el orvoshoz és szedj A-vitamint kérdező!

nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Csapadékos időben, korom sötétben a legrosszabb vezetni forgalmas úton. A szürkületi vakság az egy szembetegség és jobb lenne nem vezetnie ebben a rövid időszakban!!!
nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!