Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi képen szereplő...

Az alábbi képen szereplő helyzetben, kinek van elsőbbsége akkor ha a 3-as villogott, hogy elenged? Az Ady Endre egy fő út, és villamos pálya van a közepén.

Figyelt kérdés
[link]

#kresz szabályok
nov. 16. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Az elsőbbség 2 jármű között értelmezhető.


A kanyarodási szabály miatt a kék előbb mehet, mint a piros.

(A számokat nem tudtam kiolvasni.)

nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nemaRendőrség ***** válasza:
78%
Ha a 3as villogott hogy elenged akkor lényegében kivehetjük a képről, és egy balra kanyarodó valamint egy egyenesen menő találkozása van. Ebben az esetben a sorrend 2, 1, 3
nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Feltételezve, hogy a villamossal nehezített a védett út, akkor először megy az 1. aztán 2. Az elsőbbségről lemondás utána, mintha ott se lenne az illető
nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anonim 3: Igen, emiatt kérdezem, hogy a villamos nem-e befolyásolja-e azt az alapszabályt, hogy az egyenes haladónak van elsőbbsége, és a kanyarodó vár.

Itt ugye a kanyarodó már a villamos pályáig kicsorgott, és lényegében akadály már a főuton és a villamosnak is, és emiatt gondolnám, hogy neki kéne elsöbbségnek lennie, és a kéknek várnia (közelekedés dinamikailag logikusan gondolva a dolgot), de a szabály nem tudom mit mond erre, hogy logikusan van e, ez a szabályban is vagy a kressz nem különbözteti meg a villamossal nehezitett részt a siman főt/mellék út keresztezödéssel szemben.


Anonim 1: A számokat tényleg csunyácskán irtam, hogy egyértelmü legyen a sárga a hármas a kék a kettes és a piros az egyes.

nov. 16. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, a villamossín nem befolyásolja az elsőbbségi szabályokat.

- (1) elsőbbséget kell adjon a (2) és (3) részére.

- (2) elsőbbséget kell adjon (3) részére.

- (3)-nak nincs elsőbbségadási kötelezettsége. A kresz nem ismeri az elsőbbségről való lemondást.


Tehát 3-2-1 a sorrend.

Baleset esetén a fentieket veszik figyelembe a felelősség megállapításakor.

nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

(3)-nak nincs elsőbbségadási kötelezettsége. A kresz nem ismeri az elsőbbségről való lemondást.


És tényleg nincs, utána néztem most, ez is érdekes tény.

Anonim 5: köszönöm és a többiek hozzászólását is.

nov. 16. 11:35
 7/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Szabályszegés nem ad elsőbbséget.

Nem megyünk be egy kereszteződésbe amit nem tudunk elhagyni, mert akadályozza a közlekedés többi résztvevőjét.


De a kresz és a valóság más. Ha csilingelni a villamos akkor a kettes autó is le fog mondani az elsőbbségéről a közjó érdekében

nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
F.omnak kell villogni mert ő lemond szpjon le. Ha van egy athaladasi sorrend akkor tartsa meg mindenki.
nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4: "Itt ugye a kanyarodó már a villamos pályáig kicsorgott" Attól még, hogy így egy szabállyal szemben vétett az elsőbbségi szabályok nem változnak. Nincs olyan, hogy egyszer már szabálytanal vagyok, akkor mégegyszer az lehetek.
nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!