Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Potenciális veszélyhelyzet...

Potenciális veszélyhelyzet miatti meghallgatás?

Figyelt kérdés

Munkahelyen meghúztam az autót (esztétikai hiba) potenciális veszélyhelyzet elkerülése érdekében: T kereszteződésben elsőbbségadás kötelező táblánál elengedtem a céges buszt mivel kanyarba nem látott volna be és lehetséges ütközést nem akartam kockáztatni de hátra és jobbra hátra egyirányú utca volt, így ugye csak a KRESZ megszegésével tudtam neki elsőbbséget biztosítani. A szűk hely és hátul álló kocsi miatti jobbra hátra kanyar során egy oszlopot sikeresen 3 km/h-val elkaptam.

A felelősséget vállaltam, én mértem fel rosszul a távolságot de lesz melóhelyen meghalgatásom, a kérdésem az hogy ilyenkor ez potenciális veszélyhelyzet elhárításának minősíthető?



nov. 19. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
??
nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a "potenciális veszélyhelyzet"?


Bírom amúgy az ilyen úrvezetőket, nem létező problémát akar megoldani, aztán nekitolat egy oszlopnak. :D

nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is hülyeség. Jól nézne ki, ha mondjuk egy forgalmas főútvonalon minden kereszteződés előtt megállnék, hogy kiengedjek valakit "mert mivan ha nem látja be" alapon. Azt hittem én vagyok a legbénább sofőr, de ha elolvasok itt egy-két kérdést mindig megnyugszok.
nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem forgalomban voltam, telephelyen. A busz nem látott be a kanyarba, ha kimegyek tényleg lehetett volna koccanás + elsőbbséget is kellett ugye adnom. Egy jármű fért el, ezért kellett neki helyet adni. Nem mentegetni akarom magam, több éve vezetek, a távot én mértem el de pont azért csináltam ezt hogy ne okozzak nagyobb személyi és anyagi kárt ezért kérdeztem csak.

Azért köszönöm az eddigi válaszokat.

nov. 19. 14:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, így más, de ez nem ment fel az alól, hogy kárt okoztál. Teszem azt el akarom engedni a mentőt ezért neki megyek valakinek/valaminek, a kutyát sem fogja érdekelni, hogy miért csináltam. De majd megmondják, azért ne emészd magad annyira nem hiszem, hogy olyan nagy ügy lesz belőle, max kifizettetik a kárt. Kirúgni ezért nem fognak. Megesik, hogy a csiga elesik.
nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem eszem magam rajta, hibáztam a kart vállalom, csak érdekelt mások véleménye ilyen esettel még nem találkoztam :)
nov. 19. 15:46
 8/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Elmondod, hogy ki akartad engedni a buszt, de véletlenül nekitolattál az oszlopnak.


Ne vegyél bele semmilyen potenciális veszélyhelyzetet vagy ilyet

nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bazaltkaroly ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz semmi komoly, maximum levonják a fizetésedből, de az is lehet, - ha elenyésző a kár, régóta vezetsz hibátlanul - hogy elnézik neked. Egy nagy cégnél ilyen kis ütközések szinte hétköznapiak.
nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha céges az autó, van rá biztosítás. Ha levonják a fizudból gondolkozz el a munkahely váltáson! Valószínűbb egyébként hogy csak cégpolitika hogy az ilyesmi dolgokról legyen egy meghallgatás. Nem kell ebbe túl sokat belegondolni, elmondod mi volt, kifejezed sajnálatod, megígéred h legközelebb jobban vigyázol stb. Ennyi.
nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!