Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek itt volt a hibás?

MGéza kérdése:

Szerintetek itt volt a hibás?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=BNczNREzP_Q

A felvételen látszik, hogy az autós a messziről érkező motoros elé kikanyarodik aki a 11-es főútvonalon halad(tehát biztosan elsőbbsége volt), de az út szélére húzódva akart helyet adni a motorosnak, aki viszont lendületből kikerülve őt korán visszahúzódva leszakította a bal visszapillantóját. Én a videót megnézve nem értek egyet a leíró kommentárral miszerint messze volt a motoros, sokkal inkább takarásban. Ezt megerősíti bennem hogy az autós is úgy manőverezik mint aki tudja hogy ezt tulajdonképp nem volna szabad csinálnia, hiszen nem is teljesen az útra, hanem félig a padkára hajt fel.


Véleményem szerint itt az autós nem csak az elsőbbséget nem adta meg, hanem azt sem vette figyelembe hogy forgalmas főútra hajt fel, ahol ráadásul záróvonal van felfestve. A károkozás után elhajtásért esetleg lehet felelős a motoros, de szerintem KRESZ szerint mindenképp az autós hibázott.



2021. okt. 5. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Igen itt az autós volt a hibás, ebből könnyen baleset lehetett volna ha a motoros gyorsan megy. Viszont a motoros meg garázda volt emiatt őt is el lehet(ne) ítélni.
2021. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Én ebből a felvételből nem tudom egyértelműen megállapítani, hibás volt-e az autós. Elrántotta volna a kormányt a motoros, satufékezett. Ki kellett kerülni, tiszta sor, de hirtelen mozdulat volt? Nem vagyok benne biztos. Lehet. De a tükörletörés sima garázdaság.
2021. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem lett volna ott semmi, ha a motoregér nem csinálja a cirkuszt!

Ez a manőver motoros részről könnyen védhető volt, hiszen az autós betartotta a jobbra tartási kötelezettségét!

Motorosok, ha a sávok között cikáztok, akkor is lerúgjátok az autós tükrét?! Akkor sincs nagyobb hely...

2021. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

A motoros 1000 %-ig.

Mert nálunk az nagy divat ha valaki kifordul és a másiknak csak a gázról lekell venni a lábát , akkor már azt megkellene ölni ott a helyszínen.

Semmi segitség, vagy udvariasság nincs az emberekbe.

A legtöbb embe razt hiszi hogy ha ő közlekedik akkor nem lehet már őt 20 méterre se megközeliteni mert ez akkor már vért kíván.

Már egyszer itt én irtam hogy ezeket az embereket lekellene küldeni Nápolyba és pár napig ott közlekedni állandóan.

Megtanulná hogy milyen is a sok autó közt közlekedni.

VAgy akár Milánónál a csúcs forgalomba a fizető kapunál mi van.

Össze csinálnák magukat abba forgalomba.

2021. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

"A károkozás után elhajtásért esetleg lehet felelős a motoros."

Mi az, hogy esetleg?

2021. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az esetleg megfordult a válaszolók fejében hogy szó sincs szándékos károkozásról, a szemben érkező autó miatt rántotta vissza a kormányt?

Így sikerült, de be kellett volna vállalnia a felelősségét szerintem is, ebben egyetértek.

De ettől az autós még veszélyeztetett.

2021. okt. 5. 13:03
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem. Nem a kormány vitte el a tükröt, hanem a szándékosan nekivágott keze.
2021. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelmű a mozdulat. A többi meg alig kivehető a felvételen, kár okoskodni rajta.
2021. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Bár az egész felvétel gyenge felbontású, de nagyjából a felénél látszik, ahogyan lepofozza a tükröt. Nagyon is szándékos volt. Lehet, dühében tette, de ütközés volt.
2021. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8: Értem mire gondolsz. Így megnézve az vandalizmus, az autós cselekedete meg veszélyeztetés, akárhonnan is nézem.
2021. okt. 5. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!