Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A 3as főúton gyöngyös felé az...

Viktor2019 kérdése:

A 3as főúton gyöngyös felé az osztott palayan menyivel lehet közlekedni?

Figyelt kérdés

#Gyöngyös #3as fout
nov. 20. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

3

[link]

Sima főút, sebességkorlátozás tábla nincs, tehát 90.

nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Így van. A jelzőtábla egyértelmű.

Pár évvel ezelőttig autóút volt, de valami okból visszaminősítették sima főúttá. Tippem szerint a jó kapcsolatokkal rendelkező mezőgazdászok kedvéért.

nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

#2: Soha nem volt autóút. Csak 110-es tábla volt:

[link]

nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3

Hogy a πcsába ne lett volna autóút.

Itt lakom. Régebben rengeteget jártam arra.

A pár évben tévedtem, már régebben megváltoztatták ezek szerint. Volt pár év, mikor egyáltalán nem mentem arra.

nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Mondom, hogy nem volt az.

Főútvonal volt 110-es táblával és hármas tiltással, így gyakorlatilag majdnem olyan volt, mint egy autóút, de műszakilag nem teljesítette azokat a követelményeket. (Van szintbeli kereszteződés, nincs leállósáv, stb.)

nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
120-szal kimész a pályáig utána pedig amit bír a gép.
nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5

Nem értem, mit erősködsz. Nyilván te csak azóta jársz arra, mióta nem autóút.

20 évig heti rendszerességgel jártam arra, és ebből adódóan számtalanszor láttam az Autóút táblát. Vagyis, tábláKAt, mivel nem csak jobb oldalon volt kirakva, hanem az irányokat elválasztó középső rész elején is, hogy a belső sávban haladók is lássák.

Ha eredetileg nem lett volna autóút, akkor egy nyomorult főútnak nem csinálnak középre bokros és sötétítőhálós elválasztót. Ezt azért csinálták, mert eredetileg autóút volt, az M3 autópálya végét kötötte össze Gyöngyössel, ill. az innen elágazó 24-es főúttal, valamint a dél felé irányuló nagy forgalmú mellékúttal.

A jelentősége a pálya továbbépítése után csökkent, de egy darabig még ezután is autóút volt.

nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5, az autóút volt sokáig. Később már nem felelt meg az újabb szabványoknak, így lekerült az autóút tábla, de lett emelt sebesség. Aztán később már az sem.
nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerékpárral maximum 50 km/h (sisakban). Igen, kint a hármas tiltás, de másképpen nem közelíthető meg Nagyréde, ezért a tiltást nem kell figyelembe venni.
nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Megamorv fatelepet anno úgy buktatta meg a Morvaival hadban álló önkormányzat, hogy nem engedélyezték felhajtó építését, arra hivatkozva, hogy autóútra ki/bejárat nem nyílhat.
nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!