Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már vadbaleseted olyan...

Volt már vadbaleseted olyan kocsival amin vadriasztó volt szerelve?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi aki tett a kocsijára vadriasztót és ennek ellenére még is ütközött állattal.


Ilyen vadriasztót akarok venni.

Tudom, sokak szerint zsákbamacska, nem ér semmit, de jobb mintha semmi sem lenne.


[link]


[link]


nov. 26. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem jobb, mint a semmi.

A vad nem azért megy az autó elé, mert nem hallja. Hanem mert nem képes megérteni, hogy az autó nem fog utánamenni a bozótosba, hanem egyenesen halad az aszfalton. Valamint, az autó sebességét se tudja felmérni, ehhez gyakorlat kell, ami neki nincs meg. A Párizs-Dakaron is minden évben elütöttek pár falusi négert, aki nem volt autókhoz szokva, és egyszerűen úgy gondolta, hogy ha még 50 m-re van egy autó, akkor nyugodtan átmehet előtte.

Az autó általad hallható hangja legalább annyira hallható és ijesztő az őz számára, mint ez a síp. Valamint, nagy valószínűséggel az autód alapból is ad ki ilyesmi ultrahangot, az ékszíj miatt.

nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az autó hangja ill. a motorhang, gumikerék hangja az megint más, de egy síp hangja jobban észrevehetőbb, figyelemfelkeltőbb egy vad számára.
nov. 26. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én Siren márkájút vettem, lekopogom (3*),hogy azóta nem volt vadbalesetem. Volt, hogy ki akart jönni, de visszament. Én sokat vezetek erdős részen (sőt csak ott, 27-es főút) tele van vaddal. Ez drágább volt, 20000 Ft körüli. Úgy vagyok vele, hogyha csak egyet elriaszt az is jó arány. Én nem őzt, hanem kisebb vadat gázoltam kis sebességgel (60-70 között), 100000 Ft volt a kár amit okozott. Ha csak egyet elriaszt is megérte az a 20000. Persze nem szabad, hogy hamis biztonságérzetet nyújtson, ugyanúgy kell figyelni.


Pl. esőben/ködben kisebb az esélye, hogy eléd ugrik. Illetve ahol szalagkorlát van szintén kisebb az esély, mert nyílt terepen szeretnek átkelni, nincs értelme elmenni a szalagkorlátig neki meg vissza. Ha pedig eléd ugrik inkább üssed el, minthogy frontálisan ütközz, vagy egy fának csapódj ami nem egy rugalmas test...

nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De az autó hangja ill. a motorhang, gumikerék hangja az megint más, de egy síp hangja jobban észrevehetőbb, figyelemfelkeltőbb egy vad számára."

Ebből annyi az igaz, hogy a síp hangja más. De se nem észrevehetőbb, se nem figyelemfelkeltőbb. Mivel az autó hangját is hallja egy km-ről.

A vad nem azért ugrik eléd, mert nem vesz észre. Hanem mert nem tudja, hogy jobban jár, ha meglapul, mint ha eléd ugrik. És azt se tudja, hogy nem fogsz utánamenni a bozótosba a kocsival.

Ebből adódóan, ha menekülni akar egy gyors futásra képes állat (pl. őz vagy szarvas), akkor a nyílt tér felé fog menni. Ha egyik oldalon bozót van, a másik oldalon meg tiszta tér (aszfaltút), akkor az aszfalt felé fog menni, mert ott érzi biztosabbnak, hogy futással le tud hagyni.

Szoktam éjszaka földutakon vezetni (munka miatt), és a nyulak mindig előttem futnak a sima úton akár több száz métert is, ahelyett, hogy a nagy fűbe vagy kukoricásba merészkednének, ahol csak lassabban tudnának haladni. Egy nagyvadnak az erdő, bozót is olyan lassító tényező, mint a nyúlnak a nagy fű vagy vetés, és nem mindig kockáztatják meg.

Amúgy a Mátrában is elég sokat vezetek éjszaka, van, hogy tucatszámra látok szarvast, őzet, muflont, és eddig még egyet se ütöttem el, síp nélkül se. Nyilván, ha sípom lenne, azt állítanám, hogy a síp miatt kerültek el... De itt az oldalon is sok embertől olvastam már, hogy volt sípjuk, mégis gázoltak.

A síp a te megnyugtatásodra szolgál, nem a vadak ellen.

nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugrott már elém szarvas, pedig két síp is van az autón. De eleve nem gondoltam, hogy érnek is valamit, csak a feleségem kedvéért raktam fel.
nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!