Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mivel tartjátok távol az...

Mivel tartjátok távol az állatokat a járművetektől? Használtok vadriasztót?

Figyelt kérdés

Tegnap elütöttem egy rókát, s mivel szerencsésen megúsztam szeretném megakadályozni, hogy ez még egyszer előforduljon.

Tervezem valamiféle vadriasztó felszerelését.

Valakinek tapasztalatok?

Használtok egyáltalán valamit?

Esetleg valami egyéb a vadsíp és elektromos vadriasztón kívüli megoldás, ami elijeszti az állatokat?

Hangos kipufogó, vagy erős fény?

Illetve, hogy ezek a vadriasztók nem hergelik fel az állatokat?



#kutya #állat #macska #kár #baleset #gázolás #vadkár #autó-motor #őz gide sete suta rátévedt az országútra #szarvas vaddisznó nyest éjszaka
2012. jún. 26. 13:53
 1/4 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=6myqxrNWw1Q

ez a videó nem túl bizalomgerjesztő

2012. jún. 26. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Dudálj rendszeres időközönként ha vadveszélyes szakaszon mész.

A kipuval az a baj hogy monoton és nem reagál rá.

Az erős fény nem jó, mert elvakítja,és ha nem lát semmit akkor leblokkol és megáll az út közepén.

A vadsíp meg nem ér szart sem,, én is megfogtam egy őzet a céges kocsival, pedig 6db volt rajta.

Egyébként a róka még oké, inkább az őz meg a szarvas veszélyes, főleg párzási időszakban, vagy ha megriad, akkor megy előre és nem vesz észre semmit.

Anno mikor középsuliba jártam párzási időszakban hetente fogtuk meg az utolsó esti busszal az őzeket, de volt olyan hogy egy héten kettőt is, pedig az Ikarus nagy is meg hangos is, meg úgy néz ki mint egy karácsonyfa.

2012. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy rohadt kellemetlen, de tény: a leghatékonyabb az, ha lassan mész a veszélyes részeken. És még ez sem nyújt 100 százalékos biztonságot.
2012. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bajer ***** válasza:
Semmi más nem használ, csak a jó hangos kürt. 2 nagy vaddisznót így zavartam vissza a jobb oldali kukoricásba ahonnan kiléptek. Plusz vadveszélyes útszakaszon lelassítok 60-70-re. Arról már könnyű lelassítani 20-30-ra ha vonulnak az állatok keresztbe. Sokan meg gyorsítanak kiló 40-re, hogy gyorsan túl legyenek a szakaszon. Nagy hiba.
2015. okt. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!