Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyirányúban szembe mentem a...

Egyirányúban szembe mentem a forgalommal, útlezárás miatt?

Figyelt kérdés
Útlezáráskor szabad szembemenni? Semerre másfele nem lehetett volna kijönni az autóval. Szerintem az út karbantartást végzők hibáztak, hogy nem zárták le a behajtást az egyirányú útra, amikor tudták hogy aki oda bemegy, nem fog tudni kijönni.
nov. 27. 10:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy meg kellett volna várnom amig befejezik az építkezést, kb 1 hét és addig ott hagyni az autót?

Vagy rendőrt kellett volna hívjak?

Egyébként én félreálltam a kocsival, és amikor láttam hogy mások is szembemennek, akkor követtem őket én is.

nov. 27. 10:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem tudsz mit csinálni, ha zsákutcát csináltak belőle. Itt a városunkban is volt ilyen, és ugyanígy jöttek vissza az autók, és ez a vársközpontban lévő forgalmas főutca volt. Itt a rendörök is tisztában voltak a helyzettel és nem büntettek.
nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy utca nem lehet egyidejűleg zsákutca és egyirányú út. Ha az útépítés miatt így alakult, nyilván tolass ki vagy fordulj meg.

Ugyanakkor nem kell őket sem szidni, lehet, hogy valami hirtelen csőtörés volt, és azt akarták mihamarabb elhárítani, nem foglalkoztak a táblával. Lehet, hogy ha ott elzárják a csapot, akkor a munkanap végén feljegyzik, hogy a táblázást is meg kell csinálni, és másnap ez is rendeződik.

nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van néha ilyen, fontos a fokozott óvatosság. Persze nem kellene ilyen bénán táblázni :)
nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ ilyen esetben is KRESZ, a szabályok minden esetben hatályosak. Még akkor is, ha az útépítés befejezése után 2 hónapig kint felejtik a 30 km-es táblát.

A leírt esetben az útépítőknek kötelessége lenne táblázással megoldani a helyzetet.

De a valóságban az szokott lenni, hogy nem tábláznak (önhatalmúlag nem tehetik, száz nyomtatvány kellene kitölteni az engedélyeztetéshez), hanem mindenki megy, ahogy éppen sikerül. És szokás szerint a rendőrök is normálisak, és megértik, hogy az autósok kénytelenségből szegnek szabályt. Ha mégis megbüntetnek, akkor meg nem ismered el a szabálysértést, és reménykedsz, hogy a bűnügyi előadó, aki majd dönteni fog, értelmesebb személy lesz. (Mert ha a helyszínen elismered a nyilvánvalót, hogy szembe mentél a forgalommal, akkor automatikussá válik a majdani döntésbe való beleegyezésed, és már nincs is esélyed elmagyarázni, hogy miért történt a dolog.)

nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!