Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire gyakori a menetrögzíz...

Mennyire gyakori a menetrögzíztő kamera (dash cam) ellopása?

Figyelt kérdés
Karácsonyi ajándéknak szánok egy Xiaomi 70mai menetrögzítő kamerát, és érdekelne, hogy mennyire kell aggódni amiatt, hogy utcán parkoló autó ablakát emiatt betörik. Helyileg Pécs, Baranya megyéről van szó.

dec. 17. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Nem kell aggódni emiatt
Érdemes leszedni, ha nem használod
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy 15 ezer forintos eszközért feltöri az autót, az anélkül is fel fogja.
dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem jellemző. Én a rosszabbik felén élek az országnak (Szabolcs megye) és itt sem törik fel pedig nekem is ott van a kamera jól látható helyen.
dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, annyit hozzátennék az első válaszhoz, hogy maga a kamera 40k az SD kártya pedig egy 10-es, szóval azért sajnálnám ha eltűnne.
dec. 17. 13:22
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt: ki mondja meg, hogy annyiba kerül?

Másrészt: ha annyira félted akkor vedd le amikor ott hagyod valahol az autót.

Két mozdulat, 10 másodperc.


Néha én is leveszem, illetve ilyenkor télen nem is hagyom kint a garázsban sem mert csak lemerül az akksi benne.

dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt, első válaszban van írva 15.000 ft. Erre reflektáltam. Másrészt nem tudom erre miért kell egyből flegmázni, bár ebben az országban nem is lepődök meg ezen :D kellemes karácsonyt
dec. 17. 14:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha meg arra gondolsz, hogy miért 40k-t írok, arra az a válaszom, hogy most vettem, tehát talán van fogalmam róla
dec. 17. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már vagy 10 éve használok dashcamet mindig Pesten.

Régen leszedegettem amikor nyilvános helyen parkoltam, de egy 4-5 éve már nem szedem le. Sosem volt gondom belőle.

dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Piti, alkoholista, drogos retkek törik fel az autókat.

Egy dashcamről azt se tudja mi az, eladni sem tudja


Egy doboz cigiért vagy egy pénztárcáért előbb feltörik.

dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Nem tűnt flegmázónak a válaszadó, csak szimplán leírta, hogy senki nem fogja tudni, hogy 40 volt a kamera. Nem értékfelmérők járnak autókat feltörni. Nyugi ne legyél ilyen paranoid. :D


Kamerát nem szoktak lopni, mert az átlag tolvaj retteg a kameráktól. Még ha el is viszi, akkor is félni fog, hogy szerepel rajta.

Egyik ismerősöm úgy csinálta, hogy nyomtatott egy átlátszó matricát, amire ráírta, hogy "0-24 óra rögzítés. Online adattárolás", majd kiragasztotta az ablakra. Ő ezt azért tette, mert gyakran parkolt olyan helyen, ahol kötekedő emberek lakta, és szerette bosszút állni az autókon, ami nekik "útban voltak". Így akik arra jártak, azt hitték, hogy mindenképp rögzítve lesznek, és ez a mai Teslák idejében már nem lehetetlen.

Egyébként, ha tényleg aggódsz, akkor a legjobb ha leszereli, amikor parkol.

dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

“ Xiaomi 70mai menetrögzítő kamerát”

“ Ha meg arra gondolsz, hogy miért 40k-t írok, arra az a válaszom, hogy most vettem, tehát talán van fogalmam róla”


Biztos én néztem valamit félre, de én a Xiaomi 70mai kamerákat mindenhol 15-20 ezer forint között találom.


Egyébként a kérdésre a válasz.

Nyilván, biztos előfordul, meg tud történni, de nem jellemző. Ma már nem akkora biznisz a gépkocsi feltörés, mint kb 5-10 éve.

dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!