Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek lehet szólni, ha veszély...

Kinek lehet szólni, ha veszélyes autóval közlekedik valaki papírok nélkül?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem vagyok jelentgető fajta, soha nem jelentettem fel senkit és nem is akarok. De ez a dolog kiverte a biztosítékot. Van itt egy autó, ami évek óta munkásokat szállít Balassagyarmat környékéről Budapestre, de olyan műszaki állapotban, hogy az elképesztő.


A gumik totál kopottak. A jobb hátsó kerék imbolyog menet közben. Fékezéskor kialszik az összes hátsó lámpa és nem világít a féklámpa. Elől led égők vannak beszerelve, de olyan erős vakító kékes színe van, mintha hegesztésbe nézne az ember, teljesen elvakítja szemből érkezőket.


Ezt az autót két-három éve látom hetente legalább egyszer, hogy Pest felé megy tele munkásokkal. A féklámpa több, mint két éve nem működik rajta, ebből gondolom, hogy műszaki sincs.


A minap teljesen véletlenül megtudtam, hogy a vezetőnek már régen bevonták a jogosítványát is.


Szerintem ez már nagyon veszélyes. Ezt a reakciómat az váltotta ki, hogy a minap Rétságnál szondáztattak engem és ha már ott volt, megkérdeztem az egyébként udvarias és korrekt rendőrtől, hogy mi van ilyen esetben. Olyasmit mondott, hogy ha nem kirívó a műszaki hiba, ők nem jogosultak vizsgálni. Vagy valami ilyesmi. Mi van?


Pedig ezt az autót ki kéne vonni az utakról.

Hol lehet szólni ezért, ha nem a rendőröknek kell?



#jogosítvány nélkül #veszélyes autó #nincs műszaki
dec. 22. 08:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A közterület felügyelők az NKH-nak jelentenek, ha veszélyes autót találnak, de én magánemberként kinek szólhatok, mert az nkh oldalán nincs rá lehetőség, a környékünkön meg nem ismerek közterületest.
dec. 22. 09:00
 2/11 anonim válasza:
18%
NKH mozaik utca.
dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod a 112-t hogy itt megy előtted, vélhetőleg ittas, össze-vissza kóvályog és műszakilag elfogadhatatlan. Pontos út, kilométerszelvény megadásával, jármű típusa, színe, rendszáma. Felajánlod, hogy a vonalban maradsz és követed amíg egy járőr megérkezik.

Az ittas-veszélyesre ugrani fognak, és hidd el, ha minden igaz amit írtál, a legkevésbé sem fog érdekelni senkit, hogy mit mutat a szonda.

dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
cool story bro
dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

itt:

[link]

dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
JSZP-n megnézted, hogy tényleg nincs-e rajta műszaki? Magyarországon sajnos nem olyan szigorúak a műszaki vizsga követelményei, nem ritka látvány a bontószökevény az utakon...
dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hatos, Magyarországon az európai átlaghoz képest igen szigorú a műszaki vizsga.
dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Akkor lehetne még szigorúbb. Vagy inkább az ilyesmikért kötekedjenek, mint ami a kérdésben szerepel, ne sötétített hátsó üvegért, a matricás oldalablakért, meg az utólag felszerelt (de nem balesetveszélyes) LED-csíkokért...

dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szigorúsággal van baj, hanem a korrupcióval.
dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyolcas, nem tudom te melyik univerzumban élsz, de a felsorolt hibák mindegyike (gumik totál kopottak, jobb hátsó kerék imbolyog, fékezéskor kialszik az összes hátsó lámpa, nem világít a féklámpa, elöl led égők vannak beszerelve és vakítanak) azonnali bukást eredményez egy magyar műszakin.

Mind, külön-külön is.

Nem a műszaki vizsga szigorúsága a baj, hanem hogy egyesek a kétévenkénti vizsgák között nem tartják karban a járművet, vagy egyszerűen érvényes műszaki nélkül használják.

dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!