Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok én ha a párom vezette autónkat (édesanyám autója) velem az anyósülésen (páromnak nincs jogosítványa)?

Figyelt kérdés
Egy születésnapom voltunk de kényelmetlen volt nekünk a helyzet a sok alkohol és trágár szavak miatt, de mi nem ittunk semmit és nem fogyasztottunk semmit ezt ellenőrizték is. Átengedtem a vezetést páromnak mert nem hajlandó hagyni nőt vezetni. Alig mentünk 200m-tert már félre is állítottak minket (50km/h-val haladtunk 50es táblánál lakot területen) Páromat kiszállították az autóból és elvitték a rendőrkapitányságra. Pár nap múlva lesz a tárgyalás. Ha kérdezik tőlem miért engedtem át a kormányt mondjam azt, hogy igen tudtam nincs jogosítványa és csakúgy átengedtem a kormányt vagy mondjam azt, hogy nem voltam jól ezért cseréltünk egy kis időre(nem hazugság tényleg rosszul voltam) Milyen választ adjak, hogy mindketten a lehető legkevesebb büntetést kapjuk? Előre is köszönöm a válaszokat.

ápr. 28. 15:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzá tenni nekem 4 hónapja van meg a jogosítványom.
ápr. 28. 15:18
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Remélem a maximumot kapjátok, ez elég felelőtlen volt. Bírság, eltiltás tuti
ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

A hatosag felrevezetese is buncselekmeny. ;-)


"Átengedtem a vezetést páromnak mert nem hajlandó hagyni nőt vezetni." Hatalmas red flag. Azert en ezen nagyon elgondolkoznek. Azon is, hogy jogositvany nelkul vezet. Narcisztikus pszichopata viselkedesmod mind a ketto. Ha meg is uszod MOST, kesobb mar nem biztos. Szerintem kuka. Meg idejeben.

ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

"Átengedtem a vezetést páromnak mert nem hajlandó hagyni nőt vezetni."


Én inkább ezen gondolkodnék el, a legokosabb lenne minél elöbb otthagyni, mielött komolyan bántalmazni kezd.


Egyébként a jogosítvány nélküli vezetés büncselekmény, jogosan kapták el.

Töled meg elveszik a jogosítványt, mert tudatosan támogattad - ez is jogos.

Ha hazudsz, akkor csak még jobban belemászol a ...ba

ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

"Átengedtem a vezetést páromnak mert nem hajlandó hagyni nőt vezetni."


Odafelé nem volt ez neki probléma? Sok eszetek van

ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Járművezetés tiltott átengedése, szabálysértés (ha ivott is a párod, akkor bűncselekmény). Valószínűleg pénzbírság lesz. Érdemes őszintének lenni, mert nagy eséllyel nem fogják elhinni, hogy a párodról nem tudtad, hogy nincs jogsija.
ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és ez ultragáz, hogy szerinte ő jogsi nélkül alkalmasabb sofőr, mint egy nő jogsival...
ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy látom, hogy nem te engedted át a kormányt, hanem a férjed kényszerített az anyós ülésre.
ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Látom rosszul fogalmaztam meg. Elindultam autóval, sikerült rávennem hogy vezetek haza szálljon be, de rosszul voltam. Nemrég kaptam egy gyógyszert mert gyenge az immunrendszerem de előre nem láthatólag allergiás lettem a gyógyszerre és kisebb szédülések jöttek rám, hányinger, hasi ès fejfájdalmak. Addigra már 2 napja nem szedtem a gyógyszert de a hatásai kisebb mértékben még bennem voltak. Nem hiszi, hogy jobb vezető mint én de vannak elvei amiben az is szerepel, hogy nő ne fáradjon majd ő vezet. Nem erőszakos sosem, hangját sem emeli fel, boldogok vagyunk, de ebben a helyzetben még nem voltunk és szeretném tudni mik a lehetőségeink. Nem ittunk semmit, mérték is a géppel.
ápr. 28. 17:27
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Világ bohócai vagytok🤣 Az egyiknek nincs jogsija, és úgy vezet, a másik meg friss jogsival, gyógyszer mellékhatás miatt vezetésre alkalmatlan állapotban ül volán mögé. A rendőrségen szerintem még most is csapkodják a térdüket a nevetéstől.

A legszomorúbb, hogy egyáltalán nem érted, érzed a dolog súlyát, csak azon kattogsz, milyen hazugsággal lehetne megúszni a büntetést.

ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!