Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha a rendőr...

Mit lehet tenni, ha a rendőr nem tud igazságot tenni?

Figyelt kérdés

Nos, pár napja az alábbi eset történt.

Országúton haladtam egy kisteherautóval, ez az útszakasz viszonylag keskeny volt, némi túlzással egy kisteherautó teljesen beterítette az egész sávot.

Előttem körülbelül 30-50 méterre volt egyetlen autó, (egy kis Renault) szemből pedig érkezett egy platós teherautó. A helyzet az, hogy ahogy láttam, már pedig jól láttam, rászaladt kerékkel a felezőre, és lecsapta a tükrömet az ő tükrével. Azonnal megálltam, ő még kicsit hajtott tovább, majd kicsivel később megállt, és visszafordult. jeleztem neki hogy én a saját sávomban haladtam, és erről papírt kellene írnunk, mivel az autó céges. Közölte hogy az övé is céges, ne írjunk papírt, oldjuk meg másképpen és menjünk tovább. Ekkor közöltem hogy rendőrt fogok hívni, mire megint azt kérte hogy ne hívjak rendőrt, oldjuk meg okosban a dolgot. Nem sokkal később a rendőrök ki is érkeztek, elmeséltem mi történt, és elmondtam hogy az úr okosban akarta megoldani a dolgot. Erre a rendőr azt felelte, hogy ez teljesen lényegtelen a baleset szempontjából. Az úr, aki a másik teherautót vezette, akkor azt találta ki, hogy én ki akartam előzni az előttem haladó járművet, és úgy látta át-át nézegetek a másik sávba az előttem haladó mögül. Erre közöltem a rendőrökkel, hogy egyetlen autó volt előttem 30-50 méterre egy kis Renault, akit nem szándékoztam megelőzni mivel messze volt, valamint egy ilyen kicsi autó felett bőven ellátok, nem kellene kinézegetnem sem. Vallomásba irattam, hogy nem volt előzési szándékom, ennek jelét sem adtam, és nem mentem át a másik sávba. Valamint az úr sem jött át, éppen hogy csak ráhajtott a felezőre, ami elég volt egy tükör kocchoz. A rendőrök hosszas macerázás után azt találták mondani, hogy mivel se kamera, se menetrögzítő, sem pedig szemtanú nincsen, nem tudnak igazságot tenni, átadják az ügyet az "igrend"-nek.

Ezt nem értem... Ha nem tudnak igazságot tenni ők, akik látták a helyszínt, akkor egy irodista igrendes hogy fog tudni? Szerintetek mi lesz ennek a vége? Nagyon ideges vagyok, mert egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy a faszi pénzt akart adni papírozás helyett, ráadásul ezt a helyszínen sem tagadta, igaz nem is támasztotta alá. Olyan mint ha nem akartak volna ezzel szarakodni a rendőrök. Van valakinek valami ötlete mit lehet tenni ilyenkor?



dec. 28. 18:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Jobban tettétek volna, ha helyben rendezitek...
dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tehetem. Nálunk ez az előírás, és ha ennek nem teszek eleget, nagyon megszorongatják a tökeimet...
dec. 28. 18:41
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
😮😮😮
dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

A rendőr nem statáriális bíróság, nem hozhat hasra ütve határozatot egy ügyben, különösen ha semmi kézzelfogható bizonyíték nem támasztja alá az elhangzott állításokat. A fenti esetben is egy ember szava áll egy másik ember szavával szemben, és igazolni egyikőtök sem tudja cáfolhatatlanul a maga verzióját. Ha a rendőr ennyiből elmarasztaló döntést hoz valakire, aztán később netán mégis előkerül mondjuk egy eldugott térfigyelő kamera felvétele ami szerint rosszul intézkedett, csak a baja lesz belőle.

Az igazgatásrendészetnek is ennyiből kell majd dolgozni, azt tippelném, hogy a kötelező körök után megszüntetik az eljárást arra hivatkozva, hogy nem lehet hitelt érdemlően megállapítani ki volt a vétkes, és különben is csak csekély kár keletkezett.

dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, az, hogy a másik okosban akarta megoldani, abban semmi törvénytelen nincs! Ezért nem foglalkoztak vele a rendőrök. Ha énvelem magánautósként történt volna ilyesmi és fel tudtam volna becsülni, kb. mennyibe kerül a javítás, én is inkább elfogadtam volna annyi pénzt, minthogy a rendőröket abajgassam.

Az, hogy okosban akarta megoldani, az jelen esetben semmi egyebet nem jelentett volna, csak azt, hogy megtéríti a károdat, és így megmenekül a rendőrségi eljárástól. Ha viszont te már kihívtad őket, akkor hablatyolni kezdett minden hülyeséget, hogy rád terhelje a felelősséget. Nem jellemes viselkedés, de abszolút tipikus dolog.

Nézd, ebből lesz egy nagy aktatologatás, aztán az lesz a vége, hogy mindenki viseli a maga kárát. Szerintem. (Bár én nem vagyok se rendőr, se jogász.)

dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Mivel senki nem tudja bizonyítani a saját igazát, a helyszínelés sem vezetett eredményre, fele-fele arányban lesztek hibásak és valószínűleg mindketten szabálysértési bírságot fogtok kapni. Az pedig, hogy valaki helyszínen kp-vel akarja elintézni a kár kifizetését semmilyen jogszabályba nem ütközik. Valószínűleg sikerült magad és a másikat is jól megszívatnod és a biztosító sem fog fizetni max a felét vagy semmit.
dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem akartam én senkit szivatni, szimplán nálunk (a cégnél) ez a kötelező eljárás, különben nekem ugrik egy csomó pótlékom. Az hogy okosban akarta megoldani, szerintem csak annyit bizonyítana hogy ő cseszte el. Persze erre is rá lehet vágni, hogy erre sincs bizonyíték, tehát ígyis úgyis egy hosszú macerás kör lenne ebből. Ha a saját kocsim lenne, elfogadtam volna az ajánlatot, nem magam miatt hívtam rendőrt, vagy azért hogy jól kibasszak vele, hanem mert ez áll a hivatalos utasításban nálunk... Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!:)
dec. 28. 19:07
 8/18 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem, hogy ilyenkor ha fele-fele arányban leszünk mondjuk hibásak jogilag, akkor a szabs. bírság mellé mindketten kapunk pontot is? Vagy ez hogy működik? Mert az elég igazságtalan lenne ha a vétlen fél is kapna, és gondolom érdemben támadni sem lehetne a dolgot a fent említettek miatt. Vagy ilyenkor ez hogy néz ki?
dec. 28. 19:18
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem biztos, hogy kaptok bírságot vagy büntetőpontot. Ami viszont szinte biztos, hogy a rendőrésgi előadó 50-50 fogja kihozni a dolgot, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy kb. mindenki fizeti a saját kárát.
dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Két igazi kezdő mazsola ha találkozik ez van.

Majd fele fele lesz és mindketten hibásak lesztek és büntetést is mindketten kaptok.

dec. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!