Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vezetnek rutinból?

Miért vezetnek rutinból?

Figyelt kérdés

Annyira látszódik, hogy az autósok rutinból vezetnek(akinek nem inge...). boltból kifele, zebra, ill.stop tábla. 2 autós, megállni egyik se áll meg, csak lassít.😄


2. pékség mellett stop tabla. 10 ből 9 autós nem áll meg, csak lassít... mi a bánatnak a tábla?


Megint az autósok tudom, de gyalogosan is, ill.autósként is ezt látom.


dec. 29. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek járművel, jármű nélkül szabálytalankodnak. Ez így volt, így van, igyis lesz.


Kicsi a szankcionálás esélye, ezért nem törődnek a szabályokkal.

dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tény, hogy lassítottak (még ha nem is álltak meg), azt jelenti, hogy láttak és reagáltak, azaz nem rutinból vezettek.


Ha azt akarod kérdezni, hogy miért ilyenek az autósok, akkor kérdezd azt, az ilyen mellébeszélésekre, hogy "miért rutinból", nincsen szükség, mikor magad cáfolod meg, hogy nem is az volt.


Amúgy #1 a lehető legtömörebben és legjobban összefoglalta: nem az autósok ilyenek, mindenki egy bunkó paraszt. Tegnap álltam a pirosnál, váltott a lámpa, már gurultam, mikor a mama a biciklivel átvágódott keresztben a neki már nyilván piros zebrán, ráadásul keresztben. Na ő hány szabályt szegett meg 5 másodperc alatt? És igen, ahogy elhangzott, pontosan a szankcionálás hiánya miatt.

dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon rengeteg stop táblát raknak ki feleslegesen.

Én sem szoktam megállni mindegyiknél. (Jöhet a lepontozás).


De volt olyan is, hogy megálltam, a mögöttem érkező rendőr meg nem számított rá és majdnem nekem jött. :D

dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rutinból vezetni nagyon nem egyenlő a leirt szitukkal. Rossz beidegződésekkel közlekednek, inkább ez lenne a megfelelő. A STTOP tablák eseteben mindíg lesznek ilyen átcsorgók, de azert latni kell, hogy azert raktak ki legtöbb esetben a stop tablát, mert pár balf@sz már ronda balesetet csinált ott korabban.

En gyér forgalom mellett rutinból ha van becsatlakozas gyorsforgalmi uton, akkor lehetőseg szerint bemegyek a bal sávba. Ketszer is bejött, mivel pont jöttek. (ezeken a helyeken zajcsökkentő fal miatt nem látod előre az erkezőt, csak a sajat gyorsítósávjába erkezve)

Nem a rutinbol vezetes a rossz, hanem az ökörség. Ha megszokjuk a lampahangolást, attol meg ki kell nézni a fejünkből es latjuk, hogy hoppá, ez most piros...

dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

E. A stoptabla szerintem nem felesleges. A sebesseg hataroló pl.30s ,40s tabla, amit 1-1 epítkezés utan kintt hagynak, na az felesleges.


Az hogy majdnem beléd rohat,az már nem a te hibád...

dec. 30. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A rutinból vezetés azt jelenti, hogy dinamikusan és összehangoltan tudsz közlekedni (tehát a forgalom folyamatos figyelése mellett is meg tudod érzésre állapítani, hogy milyen sebességbe kapcsolj és hogyan kezeled a pedálokat. Nem az van, hogy valaki át akar kelni a zebrán erre te jajj a váltó, és akkor nagy fék, odanézel hova is tegyem a váltót. Majd indulásnál bőgeted a motort és szaggatottan indulsz el és míg a váltóval vagy elfoglalva addig az útra se tudsz úgy figyelni - na ez az amikor valakinek még nincs rutinja)
dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

“ A rutinból vezetés azt jelenti, hogy dinamikusan és összehangoltan tudsz közlekedni”


A rutinból vezetés egyáltalán nem ezt jelenti. Miért mondják szerinted, hogy ne rutinból vezess? Amit te leírtál egy jó dolog, a rutinból vezetés pedig nem.


Akkor vezetsz rutinból, ha nagy általánosságban minden ugyan ott közlekedsz és már nem nézed a táblákat, felfestéseket, stb. Az ember hajlamos rá, ahol nem járt még sokkal jobban figyeli, szemben a megszokott, rutinos helyekkel.


Azért nem szabad rutinból vezetni, mert lehet 15 évig stop tábla volt a kereszteződésbe, rutinból mész az elsőbbséged végett de tegnap óta jobb kezes és nem nézel szét.

dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!