Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tisztelt hozzáértők, ez a...

Tisztelt hozzáértők, ez a bimbammolás jelzés a repülőn mit jelent?

Figyelt kérdés

A videón 0:05-től https://www.youtube.com/watch?v=lyTN6T3Q_ls&t=36s

És ezt a személyzet kapcsolja be vagy ez automata?

És miért van ilyesmi bimmbammolás leszállás ill. megállás után is mikor utaztam és semmi veszély nem volt teljesen eseménytelen volt az út?


jan. 3. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Akkor szokott ilyen hang lenni, amikor a pilota ki- vagy bekapcsolja a biztonsági övre figyelmeztető jelzést.


Ha világít ez a jelzés, akkor be kell kötnöd magad, nem mászkálhatsz.

Fel- és leszálláskor mindig, menet közben csak akkor, ha valami váratlan dolog van.

jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Amikor be vagy kikötheted a biztonsági övedet, akkor szokott ez a jelzés szólni. Jellemzően fel és leszállás előtt és után valamint ha olyan időjárási viszonyok közé kerül a gép ami indokolja, hogy be legyél kötve.
jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Repülőn maradj a helyeden, mert ha esetleg lezuhan, a jegyed és ülőhelyed alapján fognak azonosítani. Azért kell bekötni magad, ha bármi van, hogy mindenki ott legyen, ahol papíron lennie kell, és legrosszabb esetben tudni lehessen, ki halt meg.
jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez NEM az a jelzés, az nem bimbammol így, pláne nem egymásutánban!
jan. 4. 00:40
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
#4: De, ez az a jelzés (biztonsági öv figyelmeztetés), fel/leszálláskor csak egyet pittyog, de amikor rázós helyzet következik, akkor többet. Volt már pár ilyenben részem. Nem értem miért pontozták le az előttem válaszolókat.
jan. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint akkor is ez a bangjelzés szól, mielőtt intercomba bemondanak valami infót.
jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*hang
jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 persze, nem is azért, hogy rosszabb esetben össze vissza repkedjenek az utasok az utastérben, egymást és önmagukat jobban összetörjék. Vagy jobb esetben csak pánikban ide-oda rohangáljanak.
jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#8 Ez egy szép elmélet, de autóbalesetről sem hallottam még olyat, hogy a be nem kötött ember a másik, bekötött emberben tett volna kárt. :D Azért nem kötöm be én sem magam, mert szerintem csakis kizárólag magamat veszélyeztetem ezzel, nem másokat.
jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
#9: pont a mi ao láttam egy fincsi videoválogatast belső dashcam felvételekről. ha valaki nem kiti be magát, simán kinyirhatja vagy rosszabb esetben megnyomoríthatja az utastarsát
jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!