Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire megterhelő 8 órát...

Ifjsandor kérdése:

Mennyire megterhelő 8 órát vezetni egyhuzamban?

Figyelt kérdés

Kirándulást szervezek a feleségemmel. Gondoltam jó lenne autóval eljutni az úticélig, de ez azt jelentené, hogy több napot is autózni kéne, akár 8 órát is. Ez szinte csak autópályázás lenne.

Rólam.: Szoktam vezetni gyakran. 4-5 órás utak gond nélkül lementek már, de ilyen hosszú útra még nem mentem. Mivel több napon is meg kellene ismételni (10 nap), nem tudom hogy mennyire megterhelő lenne belevágni. Ti mit gondoltok erről, mi a tapasztalatotok.

Megj.: Kifejezetten az autós utazás lenne az élmény, tehát alternatív utazási módok nem relevánsak ezúttal.



jan. 12. 13:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párodnak is van jogsija az könnyítene a dolog kimenetelén. Horvátba mentünk 10 órás út 2 sofőr váltogatja a vezetést 2-3 óránként :) Ha egymagad vezetsz le 8 órát egyhuzamba 3-4 10 perces megállásokkal is sok és fárasztó.Legalábbis nekem.De ezt mindenki máshogy éli meg, mindenkinek más a fáradtság toleranciája.
jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
De most több napon át (10) napi 8 órákat kéne vezetni? Jól értem? Bocsi nem teljesen világos #1
jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Egy rutinos sofőrnek nem igazán.

Lehet, az első 1-2 napban sok lesz, utána hozzászoksz.


Én 10 óra után kezdek nyűgös lenni, 12 óra felett van az "ott vagyunk már?" érzés. 14 óra felett már csak akkor megyek, ha nagyon muszáj.

jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Ez elég amerikai dolog, akik több ezer mérföldet levezetnek, hogy végül 1 napra megpihenjenek valahol :D Nekem kicsit megerőltető, de mivel minden nap rápihensz egy újabb napra, nem kivitelezhetetlen, csak kérdés, hogy milyen úticél ér meg ekkora áldozatot, távot, fáradtságot, ennyi üzemanyagköltséget, és ráadásul hol :D Mert úgy egy körülbelült számolva a 10 napon keresztül 8 órás kocsikázás (ha ez csak az oda út), az már Európa határait bőven túllépi :D Hacsak nem Portugália az úticél úgy, hogy Szegedről indulva, Szlovénián és Ausztrián át érinted az északi országok, autóval megközelíthető fővárosait.
jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha ilyet kérdezel akkor inkább ne, engedd el.
jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Az sem mindegy, hogy milyen kocsi. Nekem egy nagykobcentis, dizel luxuskombim van (Jaguar XF), hutott-futott ulesekkel, 18 iranyba allitva, minosegi (Meridian) hifi, a vilagbol kimegyek vele. Anglia-Magyar ut kaputol kapuig pont 2000 km, lenyomom 24 ora alatt.

De egy kicsi, bombolo benzinmotor nyivakolo gyerekekkel hatul, idegesito utitarssal csak szenvedes.

jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
6-os: ez NEM 2000 Km, hanem sokkal több, amiröl szó van - 8 óra út saccra 800 km, ez 8-10 napon keresztül azért inkább a 8000 felé tendál!
jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Megállsz kávézni a felénél. Autópálya amúgy is csak tempomat+kormánytekergetés, a monotonitást kell tűrni, de igazából nincs miben elfáradni.
jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%
Eleggé. Elsőre necces.
jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
20%

Nem kicsit. Nagyon !


Pont mint amikor elqrsz valamit.

jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!