Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás ebben a helyzetben?

Ki a hibás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy-egy autó érkezik a stoptábla felől az egyik balra kanyarodik míg a másik egyenesen. A balra kanyarodó érkezett elsőnek a stoptáblához és megkezdi a balra kanyarodást mert az egyenesen haladó még nem tett eleget megállási kötelezettségének, majd összeütköznek.
jan. 24. 22:18
A kérdező szavazást indított:
A balra kanyarodó
Az egyenesen haladó
Mindkettő
18 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

Mindkettő. A jó isten sem állapítja meg utólag, hogy az egyenesen haladó tényleg nem tartotta-e be a stop táblát, illetve hogy a kanyarodás megkezdésekor elég közel volt-e a kereszteződéshez ahhoz, hogy a balra kanyarodónak igenis számítania kellett volna arra, hogy az egyenesen haladó megáll, keresztforgalom hiányát megállapítja, és el is indul kevesebb idő alatt, mint amennyi idő neki kanyarodni. Személy szerint úgy gondolom, a stop tábla annyi megállásra kötelez, hogy a keresztforgalomról információt szerezzen az ember, elég egy pillanatra teljesen megállni (ha erőlködés vagy duplakuplungolás nélkül egyesbe tudja tenni a váltót, az már megállás). Persze ha látom, hogy a szemben jövő már kanyarodik, hadd menjen a hülyéje, de ha én lennék a balra kanyarodó, isten bizony állnék öt másodperccel tovább, ezt hívják előrelátásnak és defenzív közlekedésnek.

Jó kis bírósági eset lehetne ebből, de morálisan szerintem a balra kikanyarodó az, akinek zéró közlekedési érzéke van.

jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Amennyiben nincsen kamerás felvétel, amit elemezgetni tudnak a szakértők, a balra kanyarodónak rosszak a kilátásai.

Lehet azzal érvelni, hogy a másik nem állt meg a STOP tábla ellenére, de ő meg nem győződött meg arról, hogy meg fog-e állni. Erre sem érvényes a bizalmi elv, mert arra azt mondják hogy az a szabálysértés pillanatáig érvényes (és a lényeget csak egy kamera felvétel tudja bizonyítani).

A balra kanyarodó nem adta meg az elsőbbséget, az egyenesen haladót az elsőbbségadás módjáért lehet elmarasztalni, de neki a főúton haladónak kell elsőbbséget adni, a balra kanyarodónak nem.

A balra kanyarodó bele ment egy bizonytalan, veszélyes forgalmi helyzetbe, ilyen eseteknél az belső kérdése a helyszínelőnek, hogy miért kanyarodott ki, ha látta, hogy ott jön a másik autó, amelyiknek elsőbbsége van (ez független attól, hogy az megáll-e, vagy szabályt sért)

jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
A balra kanyarodó.
jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
25%

Én úgy ütköztem balra kanyarodva, hogy szemből a jobbra janyarodó sávból eljött egyenesen a másik.

Másodpercig nem gondolkodtam, hogy ki a hibás. A kreszben nincd olyan, hogy a szabályosnak kell elsőbbséget adni.


A kérdésben foglaltban is ez van.

jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem a masik autos viselkedese a lenyeg, hanem az, hogy merre halad!


Indexelesre sem hagyatkozunk, volt mar arra pelda, hogy a tolem balrol erkezo auto jobbra indexelve elment elottem egyenesen.

jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
#5 Indexelésre sosem hagyatkozunk, mert vagy nem használja, vagy rosszul. De azért nekem ne mondja senki, hogy a manőver megkezdése előtt két másodperccel nem lehet látni, hogy index ide vagy oda, merre szándékozik menni a másik.
jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Ha mindketten megállnak akkor szinte 0 az esélye hogy összeütköznek.

Ha mégis akkor egyértelmű hogy a balra kanyarodó a hunyó viszont kisebb kár keletkezik vagyis nagyobb kár esetén biztos, hogy az egyenesen haladó nem állt meg a stop táblánál.


A kamera felvételt azért nem jó ötlet behozni a vitába mert az nem azért van hogy helyetted figyeljen hiszen nemcsak az érdekedben hanem ellened is felhasználhatja a hatóság. A kamera felvétel jó dolog de nem egy game changer nem írja át a szabályokat nem jelenti azt ha védett úton haladok lehet telefont simizni vagy éppen olyannal ütközök akinek hátránya van.

jan. 25. 02:15
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
#7 Én pl. nem beszéltem kameráról. Elég 2-3 gyalogos szemtanú. :)
jan. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és nem létezik olyan, hogy "védett út".
jan. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

Abban az esetben, ha a balra kanyarodónak az a kifogása a videó felvétel ellen, hogy azt akár ellene is felhasználhatják, nyilvánvalóvá teszi, hogy a felelősségre vonás elkerülése a célja, nem annak bizonyítása, hogy a másik fél tett valamit, amire nem számíthatott.

Az kevés, hogy nem állt meg, 1-2 másodperc a cselekménysorban az, ami megmentheti, és ezért kevés, de minimum bizonytalan, hogy a szemtanúk vallomása kinek segít.

A balra kanyarodó nem adott elsőbbséget a szemből érkező, egyenesen tovább haladó jármű számára.

Ez valószínűleg akkor is igaz lenne, ha nem történik baleset, csak sokkal enyhébb a szabálysértés, amiből úgy se lett volna: akadályozás.

Senki nem állította, hogy az egyenesen haladó vétlen, de akkor is elsőbbsége van, ha nem áll meg.

Illetve egy fontos részlet: melyik autó ment neki a másiknak, és az autó melyik részét érte?

Ha a balra kanyarodó hátuljába hajtott az egyenesen haladó, jobbak az esélyei a balra kanyarodónak, mint abban az esetben, ha az autók eleje ütközik.(az a bizonyos 1-2 másodperc, ami sokat számít)

jan. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!