Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibázott(?) a vakvezető...

Hibázott(?) a vakvezető kutya, mit tennél autósként?

Figyelt kérdés

Lámpás kereszteződés, a gyalogosnak piros, az autósoknak zöld. Nem jön egy autó sem, ezért balról elindul a vakvezető kutya és vele a vak ember is. Mire odaértem a szembesáv közepénél jártak. Mikor meghallotta az autót, megtorpant.

Mi a legjobb, amit tehetsz ebben a helyzetben?



jan. 26. 18:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Megállsz, vészvillogó be, kiszállsz, átsegíted.
jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
megállsz és segítesz amiben tudsz
jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
74%
ahogy 1-es és 2-es írja. bár, ha ez kérdésben felmerül, már régen rossz... nekem egyszer a kereszteződésben zöld volt, a gyalogos tőlem balra a zebra mellé érve akkorát esett rossz volt nézni. a nejemmel felsegítettük, meg se fordult a fejünkben, hogy ott hagyjuk. persze mögöttünk duda koncert következett, de hát istenem, kit érdekelt.
jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%
Azért megemlíteném a vaknak, hogy ez történt, hiszen fontos tudnia és nem veszi észre. Talán nem tudja, hogy lámpa van? Szokott lenni távirányítójuk, amivel a legtöbb lámpát beszéltetni lehet.
jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván dudálnék egy nagyot, hogy vegye észre magát, aztán vagy kiszállnék segíteni vagy megvárnám, hogy átmenjen. Attól függ hogy mi történik, mit csinálnak...
jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
41%
5-ös, a dudálással csak megijeszted. Jó nagy paraszt vagy.
jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem alap, hogy ilyenkor dudálsz.

Aztán vészvillogó be, megállsz, kipattansz, behúzod a kocsid elé. Majd mikor neki zöld lett, vagy esetleg mindenki más is megáll, akkor átkíséred.

jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
38%
Paraszt vagyok, mert figyelmeztetem a veszélyre? Erre találták fel a dudát öregem!
jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
50%
és ő is tudni fogja, hogy neki dudálsz...?
jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
59%
Tudni fogja. Attól, hogy vak, nem világtalanul közlekedik. Pont ez a lényeg, hogy megijedjen és megtorpanjon, észrevegye magát. Durva, hogy itt bárki megemlíti a dudálást, az sokak szemében hétszentséges bűnt követ el, holott a KRESZ fekete-fehéren leírja, hogy pont ilyen helyzetben lehet használni a dudát. Te néznéd inkább, hogy vakon továbbmenjen az úttesten? Azzal remélem tisztában vagy, hogy ha elcsapják, akkor te is felelősségre leszel vonva!
jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!