Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibázott(?) a vakvezető...

Hibázott(?) a vakvezető kutya, mit tennél autósként?

Figyelt kérdés

Lámpás kereszteződés, a gyalogosnak piros, az autósoknak zöld. Nem jön egy autó sem, ezért balról elindul a vakvezető kutya és vele a vak ember is. Mire odaértem a szembesáv közepénél jártak. Mikor meghallotta az autót, megtorpant.

Mi a legjobb, amit tehetsz ebben a helyzetben?



jan. 26. 18:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ilyenkor a minimum, hogy megállsz és segíted.
jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 bazaltkaroly ***** válasza:
16%
Habár úgy vagyok vele, hogy az emberek nagy része túlértékeli a vészhelyzet szót a KRESZ-ben, és fölöslegesen dudálnak, de itt kimondottan igaz. Ha hallja a dudát, akkor valószínűleg felfogja, hogy baj van, és megáll. Ha duda nélkül állsz meg, akkor lehet, hogy azt hiszi, hogy minden rendben van, és továbbmegy, amíg a másik sávban valaki nem áll meg, és elüti.
jan. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
27%
Fogalmatok sincs, miről szól a duda. Az baromira a többi gépjárműnek szól. És még ők sem tudják, éppen ki dudál és nekik szól-e, vagy ha érzik, akkor sem feltétlenül tudják, miért. Gyalogossal, biciklissel akkor teszel jót, ha nem dudálsz, mert fogalmad sincs, hogy fog rá reagálni (főleg egy látássérült!), miközben ha nem dudálnál, csak csinálná, amit amúgy is csinált, tehát kiszámítható.
jan. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
62%

Kérlek mutasd meg hol van ez leírva, hogy a dudálás a többi gépjárműnek szól. Meg aztán ha nekik is szól, akkor azzal nem pont arra hívod fel a figyelmüket, hogy figyeljenek oda, mert valami történés van?


Rádudálni a vak átkelőre maximálisan teljesíti a KRESZ-ben leírt követelményeket.


"Hangjelzés


30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint – lakott területen kívül – az előzési szándék jelzése céljából szabad."


[link]



Balesetveszély van? Igen.


A baleset megelőzése érdekében dudálsz? Igen.


Ebben az esetben engedélyezi a KRESZ a dudaszót? Igen.

jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
36%
nekem meg egyáltalán nem nyilvánvaló az, hogy a reakciója az lesz, hogy megáll. miért gondolja ezt automatikusan bárki is. a dudálast az agy összakapcsolja a vészhelyzettel, vagy amennyire mostanában szokas az agresszióval... honnan kéne neki egyértelműen tudnia melyik miatt dudálsz? gondolgatja ő azt is a vezetési kúltúrából itélve, hogy "na mi van már baxd meg, húzz az útról". Az szép és jó, hogy itt mindenki a kreszt emlegeti, meg mikor hogy szabad a dudát használni. csak a való életben nem épp ezek a tapasztalatok. az emberek 80%-a már akkor is a dudára fekszik ha 2 mp-t késel a zöld lámpánál.
jan. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
29%

#15: amúgy hogy lehet még jelezni, hogy nézz fel a telefonodból és indulj el?

Én mondjuk nem 2.mp-t várok, hanem legalább 5-öt, és még mindig a féken áll, és bsztatja a telefonját. Akkor mit csináljak, kerüljem ki zárovinalon?

jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
48%
Valamit benéztél. Egy vak vezető kutya SOHA nem téved!
jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
29%

ma 06:30


na látod, akkor te sem csak akkor használod, ha vészhelyzet van, hiaba jön itt mindenki a Kresz-szel. de szerencsétlen vak embertől meg elvarjátok, hogy tudja, ha dudálnak akkor álljon meg, mert bizony ő vészhelyzetben van... alapvető emberi reakció, hogy megijed és továbbszalad.

jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az a gond, hogy kiszámíthatatlan, mit reagál a dudálásra. Vagy megáll, vagy felgyorsít. Talán inkább ha lehúzod az ablakot és kikiabálsz, hogy álljon meg a kutyával? Nyilván attól is függ, hogy körülötted mi történik, mennyi időd van még, jön-e mögötted valaki stb.


Mondjuk ha én jönnék mögötted-melletted, és lefékezel majd kirakod a vészvillogót, biztosan lassítanék, mert fölmerülne bennem, hogy mi miatt álltál meg.

jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 bazaltkaroly ***** válasza:
62%
A vak ember nem hülye. Nem tudom ti milyen gyalogosokkal találkoztok, de a duda szóra nem szokott senki sem őrjöngve szaladni az orra után. Ha dudálsz, akkor megijed, és megáll. Biciklisnél is gyakran mondják, ha szabálytalankodik, hogy ne dudálj, mert elesik. Én úgy gondolom, hogyha egy biciklis egy dudaszótól így jár, akkor ő nem való az utakra. Meg tud zavarni bárkit a felesleges dudálás, de a fent említett esetben nem hogy nem árt, még segíthet is. Ha ez miatt elkezd futni, és elcsapják, akkor az már nem a duda hibája, mert duda nélkül is tovább ment volna, de így legalább mondhatod, hogy próbáltál segíteni neki.
jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!