Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor szabad a belső...

Ilyenkor szabad a belső sávból jobbra kanyarodni? :O

Figyelt kérdés

Rögtön előre bocsájtom, tudom, lesznek akik belém fognak kötni. Hogy én vagyok az önkéntes rendőr, meg a feljelentgetős, törődjek a saját dolgommal, stb-stb "kedvességeket" fogják rám zúdítani. Ám egyen!

Nem azért kérdezem, mert bárkinek rosszat akarnék. Csak a napokban tapasztaltam egy esetet, ami engem meglepett, eszembe nem jutna így kanyarodni. Ez így szabályos? Vagy íratlan szabály szerint elnézhető?

Szóval két sáv, piros lámpa. A külsőből lehet egyenesen és jobbra haladni, a belsőből balra kanyarodni. A külső sávban a jobbra kanyarodóknak van egy kiegészítő lámpája.

A külső sávban egy autó áll. Egyenesen haladni, neki piros van. A jobbra kiegészítő zöld, viszont világít.

A belső sávban egy taxis érkezik. Ahelyett hogy megállt volna, vagy besorol a külső sávban álló autó mögé, a balra kanyarodó sávból, neki piros lámpánál bekanyarodik az álló autó előtt jobbra.

Ez így lehet? Értem, hogy a jobbra kanyarodás a kiegészítő zöld miatt megengedett és az álló autót sem zavarta azzal hogy elé kanyarodott. És nem veszélyeztetett tulajdonképpen senkit. De nekem ez így nagyon furcsa volt. Nem számítottam arra, hogy ő így fog kanyarod. El tudok képzelni olyan szituációt, ahol ebből adódhat bonyodalom.

Ti mit gondoltok erről?

Még egyszer írom, nem az a célom, hogy bárkit megbüntessenek, csak a helyzet szabályossága érdekel.


jan. 27. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem lehet.

A külső sávos egyenesen akart menni, (én ilyenkor be sem állok oda, mert a mögöttem lévő, aki menne jobbra, agyf@szt kap.)

De mivel a jobboldalit feltartja a piros lámpa, biztos nem indul el, és nyilván balról is piros lámpa stoppol.

jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen sem volt szabályos. Az ide tévedő taxisok biztosan pirosat nyomnak baj, de ha ilyen művelet bizonyítást nyer, végleg eltiltanám a taxizástól és egy évre nem vezethetne semmit.
jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:
100%

Nem szabályos és veszélyes is lehet, amikor az egyébként egyenesen indulni szándékozó sofőrnek is pont olyan sürgős vagy pont olyan türelmetlen és a belsőből jobbra kanyarodó pont akkor érkezik, amikor az egyenes továbbhaladás is zöldet kap.


Ne adj isten van egy zebra, ahol valaki át akar menni. Szétnéz látja, hogy neki zöld, a kanyarodó sávban áll a forgalom, elindul...takarásból meg jön a taxis.

jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3, igen, én is ilyenekre gondoltam, hogy emiatt, amiket te is írsz, lehet ebből probléma.
jan. 27. 11:07
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Pont a héten akartam én is ezt megtenni, de úgy voltam vele inkább nem.

Egy percig aktív a kieg lámpa, utána még egy másfél perc piros.

Az alatt a 2.5 perc alatt konkrétan hazaérek onnan.


Tudom hogy váltanak a lámpák, nincsen zebra, belátható a kereszteződés többszáz méterre. Nagyon nagy volt a kisértés, de inkább a kresz szerint jártam el

jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem szabalyos, de praktikus. Ha baleset van jól megbüntetik, de a taxisok sosem voltak mintaközlekedők...
jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!