Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon mennyire lesz hatásos...

Vajon mennyire lesz hatásos ez a veszélyesen közlekedők ellen?

Figyelt kérdés

Nálunk a megyében ismét elkezdtek civil rendőrkocsiból menet közben mérni a rendőrök, egy adott szakaszon van hogy minden dülőútnál áll egy-egy rendőrkocsi és akit bemért a civil kocsi menet közben azt a kövi rendőrautó egyből le is inti. Tegnap például egy utánfutós előzött engem meg (én mentem óra szerint 93-al ő legalább 100-105 km/órával a 70 helyett), pár száz méterrel odébb a rendőrök le is intették.

Vajon mennyire lesz hatásos ez a civil autós módszer a veszélyesen vezetők ellen?



febr. 7. 08:49
1 2
 1/14 bazaltkaroly ***** válasza:
89%

Sajnos nem eléggé. Már régen is csinálták ezt és nem változott semmi. Legfeljebb egy leheletnyivel csökken majd a gyorshajtás az adott szakaszon.

Aki pénzes, az kifizeti a büntetést, és száguld tovább. Ezek az emberek a büntetést, csak gyorshajtási költségnek nézik. Aki gyorsan hajt, és nem pénzes, az meg kinyögi valahogy, de nem tanul belőle, mert úgy gondolja, hogy kétszer úgy sem kapják el, vagy csak útvonalat vált egy kis időre.

febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos én is ezt gondolom hogy az átlag autós a saját hülyeségéből sem tanul, ugyanúgy megy tovább. A drónos ellenőrzés sem váltott ki nagyobb visszatartó erőt pedig az eléggé hatásos módszer.
febr. 7. 09:11
 3/14 bazaltkaroly ***** válasza:
86%
Sajnos ez van. Valakinek többet ér az a pár perc, amit nyer, mint a büntetést. Mér sokszor volt téma, hogy szigorítani kellene. Én még mindig úgy gondolom, hogy tényleg nagy szabálysértések esetén (drasztikus gyorshajtás, veszélyes manőverek stb) az autó elkobzása, vagy egy rövid zárka változtatna a dolgokon. Ha elveszik az autóját az illetőnek, akkor még ha dúsgazdag is, akkor is végig kell mennie a papírmunkán, ha új autót vesz, illetve az elkobzott autóra rá lehetne dobni egy napi tárolási díjat. Zárka esetén meg ülnie kell. Ezeknek az embereknek nem a pénz a lényeg, jobban fáj, ha az idejükből vesznek el.
febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
27,3%-ban lesz hatásos a veszélyesen közlekedők ellen.
febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezt érezhető mennyiségben csinálnák országszerte, annak lenne visszatartó ereje.

De hogygy, hogy 1-1 hét kampányszerű faszlóbálásban kimerül a közúti ellenőrzés, sajnos nem sok foganatja lesz.

febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Önmagában a sebességmérés nem lesz hatással a veszélyesen előző emberekre.

Nemrég láttam egy videót (talán többen is látták), ahol egy kamion ködben előzött egy traktort és majdnem balesetet csinált. Csak a szembejövő lélekjelenlétén és ügyességén múlott, hogy nem lett frontális ütközés, sőt, semmilyen baleset.

Namost, lehet (sőt nagyon valószínű), hogy ez a kamionos akkor sem ment 70-nél gyorsabban, amikor előzte a traktort. Ettől függetlenül felelőtlen volt, és megérdemelné, hogy évekre bevonják a jogsiját (az én véleményem szerint).

Másik alkalommal meg ha valaki senkit nem előz meg, netán nincs is senki az úton közel-távol, ő pedig gyorsabban megy a megengedettnél, akkor őt megbírságolnák - holott senkit nem előzött, nem veszélyeztetett.


Én az egész mögött azt látom, hogy a problémát megoldani nem tudják, ezért látszatintézkedést tesznek, ami bevételt is eredményez. A rendőri vezetők ezzel így nyilván elégedettek is lesznek.

febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Ismerek olyat, aki mondja, hogy ő mindig gyorsan megy, meg is büntetik. Nem érdekli.

Olyan sok mindent lehetne büntetni ezen kívül is. Pl. követési távolság be nem tartását, indokolatlan dudálást, mert ő siet, index hiányát stb.

febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Valamit ér, de mivel kampányszerű, kiszagolják és addig nem hajtanak gyorsan. Zéró tolerancia kell mint az alkoholnál. Autóelkobzás helyszínen vagy levélváltás utáni elkobzás, lehet távozni gyalog, csekk nem is kell. Majd fél év után a tárolási díj megfizetésével kiválthatja, ha nem jön érte elárverezik.. És sokkal több trafipax doboz kellene ahol vagy működik vagy nem a mérés sose lehessen tudni. Mert jelenleg pontosan tudják hol a kamera ott lassít aztán újra padlógáz.
febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bazaltkaroly ***** válasza:

#8 Ámen!

Amúgy már nem írják, hogy hol a traffipax, de Waze és társaival könnyen lehet jelezni. Illetve múltkor olvastam, hogy blokkolót is lehet venni, mert van egy kiskapu, amit kihasználva nem kapják el őket.

febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BeefEater ***** válasza:
86%

A helyiek rendszeres gyorshajtása ellen talán valamennyit ér. Ha valaki még sosem járt arra, akkor nem tudja, hogy ott ilyen sokszor előfordul, így nem is fogja elrettenteni a gyorshajtástól.

Én személy szerint a jól kitáblázott átlagsebesség mérő kapukra szavaznék.

febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!