Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorfék nélkül az üzemi fék...

Motorfék nélkül az üzemi fék mennyire hatásos vagy hatástalan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy súlyos vezetéstechnikai hiba, ne szidjatok érte, de mostanában egyszer-kétszer előfordult, hogy kuplungkinyomással együtt fékeztem, s alig fogott.

Ha nem vagyok ilyen hülye, akkor semmi gond. A megszokott módon viselkedik a kocsi.

Kíváncsiságból elmentem egy nagyon elhagyatott helyre, s tettem pár fékpróbát. Mindig ugyanaz. Motorfék nélkül a fékút olyan ötszöröse.

Tudom persze, hogy számít a motorfék, meg hogy így nem szabad vezetni, de meglepett a különbség mértéke.

Korábban soha nem volt ilyen bénázásom.


2014. dec. 22. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézetném a féket a helyedben.
2014. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Motorfék nélkül a fékút olyan ötszöröse.


Az nem általános, hanem egyedi jelenség.

2014. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Motorfék nélkül is állóra kell tudnod fékezni a kerekeket, vagy ABS esetében érezned kell hogy működik a blokkolásgátló.
2014. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megállítja a kocsit, csak hosszabb az útja.
2014. dec. 22. 11:55
 5/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Akkor úgy írom neked hogy a motorfék csak arra való hogy segítse az üzemi féket. Ez a segítség abban nyilvánul meg hogy nem az üzemi fék kopik és használódik, de normál esetben a motorfék nem rövidíti a fékutat. Csak akkor rövidülhet a fékút motorfék esetében ha az üzemi fék hatásfoka egy nagy rakás szarral egyenlő.
2014. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, vészfékezéskor is kuplungot benyomjuk, nem tökölődünk a vészfékkel, és úgy lesz a legrövidebb a fékút.

Kérdező, nem tudom, hogy mire érted, hogy hosszabb a fékút, ha csak simogatod a fékpedált, akkor könnyen elképzelhető, hogy lassabban áll meg motorfék nélkül, de ha rendesen rálépsz a pedálra akkor nagyon kell fogjon, bármilyen autóban. Ha nem, akkor nagy baj van a fékeddel.

2014. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pontosabban: ...ennyivel hosszabb.

Mondom, ilyen marha nem voltam korábban. Meg fogom nézetni. Nemrégiben belém jöttek hátulról, s ezért egyébként is javíttatnom kell a kocsit. Nem hinném, hogy összefügg vele, de nem akarok meglepetéseket. Inkább feleslegesen bíbelődjenek ezzel, mintsem balesetet okozzak.

2014. dec. 22. 12:02
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért lett törölve az előző válaszom.

Azt írtam, hogy hosszabb a fékút. Ebben mi lehetett a szabálytalan? Ezt korrigáltam arra, hogy ennyivel hosszabb.

2014. dec. 22. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Valami nagyon rossz a fékeden, nézesd meg! Az üzemi féknek ,ha lenyomod teljes erőből ,akkor így is, úgy is blokkolóra "állóra "kell fékezni a kerekeket. Vagy abs-es kocsinál bekapcsolódik a blokkolásgátló,és ütemesen rázza a pedált. Mindegy hogy közben mit csinálsz a kuplunggal,ennek így kell működnie.
2014. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Motorfék nélkül a fékút olyan ötszöröse."


Valami nagyon nem kerek akkor nálad. Ha ráállsz tele talppal az üzemi fékre, annak úgy kell fogni, hogy az orrod a kormányba verheted. Mit számít ahhoz mérve a motorfék hatása?

2014. dec. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!