Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenkit sújtottak már...

Mindenkit sújtottak már gyorshajtás miatt közigazgatási bírsággal?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi számít soknak? Mikortól kéne bűntudatot éreznem, hogy renitens gyorshajtó vagyok?
febr. 11. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer sem.

Pedig azért én se mindig tartom be a korlátozást.


Nemcsak az számít, hányszor kaptak el gyorshajtásért, hanem hogy mennyivel mentél gyorsabban és pontosan hol és mikor történt a dolog.


Csak egy példa: iskola közelében zebránál ott egy 30-as tábla. Én nem mentem túl gyorsan, 50 körül, amikor a távolban megláttam a 30-as táblát. Este 6 óra körül voltunk, a zebra környéke tökéletesen belátható volt, senki nem járt ott, eszem ágában sem volt lelassítani 30-ra. Ekkor egymás után két szembejövő autó is villantott rám. Hát lelassítottam és tényleg a 30-as tábla "hatálya alatti" szakaszon mértek a rendőrök.

Szóval minden eset más és más, akit pl. egy ilyen helyen kapnak el 50-nél, az nem kell, hogy bármiféle bűntudatot érezzen.

febr. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem még nem. Mert ugye akkor hajtok gyorsan, ha az még ha abszolút gyorshajtás is, nem relatív gyorshajtás. Azaz időben kiszúrom a védát meg a rendőrt, nem mérnek be és nem kell satuzgatnom sem.
febr. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem büntettek meg egyszer sem, pedig nem szoktam lassan menni. Viszont volt már pár olyan eset, ahol csak iszonyat mázlim volt, hogy éppen nem mértek be.
febr. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek nagy részét nem kapják el, mert nem mennek annyival, hogy elérjék a büntetési határt.
febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól vagy renitens gyorshajtó, hogy gyakran büntetnek, hanem hogy gyakran mész gyorsabban a megengedettnél.

Lakott területen 60 azért már gáz. (Esetleg olyan jól belátható részen nem, ahol gyalogos nem fordulhat elő, és indokolt lenne a 70-es tábla.) A közighez pedig még most is legalább 66 kell.

Én 55 felett nem nagyon szoktam menni, így csak egyszer büntettek meg 35 év alatt (vagy 25 éve), de az se közigazgatási volt, csak helyszíni.

Apám kapott egyszer közigazgatásit, mert a lakott terület táblánál, ahol még nincsenek házak, 69-cel ment (vagyis, épp csak belefért), és csak az első házakat elérve lassított le.

febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dirtboy ***** válasza:
100%

Én kaptam már egy pár csekket meg olyan is volt amit valami folytán megúsztam pedig villant. Sőt olyan is volt ahol egyszerre kaptam két büntit csak egyet németbe egyet magyarba mert a másik autóm magyarvolt. Akkor vettem autót Hannoverbe és mögöttem jött egy haverom szintén az én autómmal amivel oda mentünk. Nem mentem sokkal gyorsabban de mindkettőnket lekapott.

Bűntudatom nincs mert általában olyan helyeken megyek gyorsan ahol nem veszélyeztetek senkit vagy minimálisan megyek gyorsabban csak itt németben már 6km/h töbletért is kaptam már csekket,cserébe alacsonyabb szintről indul mint Magyarországon.

febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem 20 év alatt egyszer sem. Hát nem elképesztő? Vajon hogy csinálom?
febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
#8 Gondolom fából van a jobb lábad, kötélből az idegrendszered, és nullából a józan eszed.
febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dirtboy ***** válasza:
44%

9-es

szerintem meg busszal jár

febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!