Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorozásról mi a vélemény? E...

Motorozásról mi a vélemény? Engedjük vagy tiltsuk?

Figyelt kérdés
Mikortól legyen a gyereknek motorja és jogsija?

febr. 11. 13:52
A kérdező szavazást indított:
16-17 évesen
18-19 évesen
Miután elmúlt 20 éves
Soha az életben
19 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

14 éves kortól mehet a segédmotor, szóval onnantól kezdve engedetitek.

A 18-19, a 20 éves kor felettit illetve a soha az életbent nem is értem. 18 éves kortól azt csinál, amit akar (nyilván ha van rá pénze).

febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%
Először robogó, utána motor. Minél fiatalabban szerezzen rutint. Ha nagyon vonzza, előbb-utóbb vesz magának, arra legyen róla fogalma.
febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
61%

A motor jogsi nem egy db kategória, a moped mehet 14 évtől, a korlátlan 24. A köztesek meg melyik mikortól 🤷🏼‍♀️. Hiába akar pl a 18 éves nagymotort, el sem kezdhet.

[link]

febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha amúgy le se lehet lőni a kerékpárról, akkor nyugodtan lépjen szintet 14 évesen. Ha meg nem, akkor - ha az anyagiak megengedik- a lehető leghamarabb autóra jogsi, még akkor is, ha esélye sincs a közeljövőben autót vezetni. Legalább a kreszt megismeri rendesen, tapasztalja autós szemszögből a közlekedést, hátha úgy gyalogosan/ketékpárral/robogóval biztonságosabban tolja. Aztán ha 35 évesen autóba ülne, elég lesz pár gyakorlóórát vennie, nem kell az egész tanfolyamot végigcsinálni. (Én így csináltam, 18 évesen jogsi, aztán 30+-osan vettem kocsit, közte nem vezettem. Hatalmas könnyebbség volt, hogy tényleg csak pár órát kellett venni ahhoz, hogy tudjak is vezetni.)
febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
31%
Ebben az országban inkább soha ne legyen motorja. Nem igazán olyan a közlekedési kultúra amilyen normálisabb országokban. Meg sajnos az utak sem alkalmasak sok helyen a kétkerekű járműveknek. Ahol én élek ott már nyugodtabb lennék ha a gyerek motorozni szeretne.
febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már nagyon fiatalon legyen engedve eldugott helyen, jól megtanítva és nézessetek vele videókat balesetekről, amikor nagyobb lesz, hátha elmegy tőle a kedve. Nagyon veszélyes a motor, főleg a mai világban. Ha tiltjátok akkor csak jobban akarja majd, az nem megoldás.
febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
30%
Azért koporsóra legyen félre téve pénz....
febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
24%
Több motoros ismerősöm is önhibáján kívül hunyt el. Autóval túlélték volna. De az garantált, hogy egyszer esni fog, mert olyan nincs, hogy nem. Egyszerűen az a jármű nem közlekedésre való az instabilitása miatt.
febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
33%
tilcsátok
febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%

A mostani korhatárok jók.

Képzés fejlesztése, szabályok betartatása és az azonosíthatóság biztosítása kellene. De egy úgy kb. minden kategóriára igaz.

febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!